Nowy numer Gońca do kupienia 15 października

2021-10-14 16:05:00 (ost. akt: 2021-10-28 11:29:53)
Najnowsze wydanie Gońca Bartoszyckiego w piątek już do kupienia. Jak zwykle znajdziecie w nim tematy z naszego powiatu, Czekamy na Wasze opinie, informacje. Pamiętajcie, że Goniec jest dla Was.

FELIETON || Najważniejszy w wydaniu artykuł nie powstałby bez informacji od jednego z naszych czytelników i zaangażowania bliskich 20-latka. W ciągu doby tekst w internecie przeczytało ponad 20.700 osób. Kłaniam się Wam nisko...

Nie boimy się trudnych tematow, ale musimy o nich wiedzieć. Chodzi o wypadek, do którego doszło Spytajnach. Miesiąc milczenia doprowadził przyjaciół Mateusza do "szewskiej pasji". Temat jest trudny, pojawia się wiele pytań i wątpliwości, dlatego postępowanie musi trwać. Mam nadzieję, że ewentualny sprawca zostanie ukarany.

Jednak pasja ma i pozytywne strony. Pasją pani Kazimiery jest zieleń, o którą dba przy ul. Poniatowskiego. Nadal ktoś niszczy zasadzone tam rośliny. Może warto zainstalować monitoring, o czym pisaliśmy już w lipcowym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego"?

Niewątpliwie pasją jest również działalność OSP. Zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych to okazja, by młodzież połknęła bakcyla, a w przyszłości zasiliła szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. Piszemy również o innych pomysłach na dostarczenie "świeżej krwi" do zastępów OSP.

Piszemy o dwóch tragediach. Nie zawsze znamy i przestrzegamy przepisy, co może skończyć się tragicznie. W ubiegłym tygodniu został potrącony 14-letni rowerzysta, który przejechał przez przejście dla pieszych. Warto pamiętać, że jeśli nie ma oznaczenia, przed przejściem trzeba zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Piszemy o pacjentce, która po próbie samobójczej ponownie targnęła się na swoje życie, wyskakując z okna bartoszyckiego szpitala.

Bartoszyce stały się poligonem dla manewrów obronnych organizowanych przez ZHP. Gościli u nas harcerze z Bartoszyc, Mrągowa i Biskupca. Przedstawiamy krótką relację z tego wydarzenia.

Czy sprawy mieszkańców są ważne dla samorządowców? Czy korzystamy z wpływu na to, jak działa samorząd? Przedstawiony wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego, w którym wzięło udział nieco ponad 14% mieszkańców Bartoszyc. To bardzo mało, więc może wolimy narzekać. zamiast działać?
Zachęcam do wyboru najlepszych samorządowców w naszym powiecie. Dzięki współpracy ponad podziałami na rzecz mieszkańców powiatu można osiągnąć wiele. Czasem jednak tego współdziałania brakuje. Na naszej stronie internetowej przeczytacie m.in. o plebiscycie samorządowym i i braku współpracy związanej z modernizacją ulicy Krasickiego w Bisztynku.
Dariusz Dopierała


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5