Światowy Tydzień Zwierząt w grupie „Wiewióreczki” w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

2021-10-13 10:00:00 (ost. akt: 2021-10-13 08:44:10)

Autor zdjęcia: Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach

„Wiewióreczki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach realizując Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na ty” postanowiły w tym roku uczcić Światowy Tydzień Zwierząt, który rozpoczyna się 4 października. w dzień ich patrona Św. Franciszka z Asyżu i trwa do 10 października. Celem działań było uświadomienie dzieciom, że zwierzęta to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać.

Fot. Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach

Przez cały tydzień rozbrzmiewały w grupie piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki, oglądaliśmy ciekawe filmy przyrodnicze o różnych gatunkach zwierząt, o zwierzętach chronionych w Polsce. Dzieci rozwiązywały zagadki. Przedszkolaki bardzo chętnie rozmawiały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzętami, które mają w swoich domach. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich.
Ogłosiliśmy w grupie zbiórkę karmy, kocy, zabawek, misek it. Do akcji tej dołączyły wszystkie grupy z naszego przedszkola. Zebrane dary zostały przekazane organizacjom zajmującym się pomocą bezdomnym zwierzętom: Stowarzyszeniu Bart Kot i Fundacji Niechcianych Zwierząt.

Fot. Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach

Ewa Przybytek, Anna Kondyra

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5