Mieszkanka Bartoszyc chciała sprzedać buty, zapłaciła 65 razy więcej

2021-10-07 17:53:54(ost. akt: 2021-10-08 13:02:16)

Autor zdjęcia: pixabay.com

OSZUŚCI || Kobieta z Bartoszyc podczas sprzedaży nie była ostrożna. Można powiedzieć, że była… naiwna. Chcąc sprzedać na popularnym portalu aukcyjnym buty wdała się z dyskusję z osobą, która chciała je kupić. Zrobiła to poza serwisem, co sporo ją kosztowało.
Tylko od naszej ostrożności zależy, czy nie padniemy ofiarą oszusta. Są bezwzględni, umiejętnie manipulują rozmową i liczą na szybki zysk. Gdy trafią na podatny grunt nie cofną się, aż nie osiągnął sukcesu. Jak nie dać się oszukać? Wystarczy przestrzegać kilku elementarnych zasad. Po pierwsze chronić swoje wrażliwe dane, a w sprawach finansowych wykazać się wzmożoną czujnością i ostrożnością.

Wczoraj, (6.10.21r.), policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie metodą „na kupującego”. Kobieta, która zawiadomiła o przestępstwie wystawiła na popularnym portalu aukcyjnym buty za 20 zł. Na jej ogłoszenie odpowiedziała rzekoma kupująca. Oszustka kontaktowała się ze swoją ofiarą za pomocą komunikatora internetowego. Wysłała sprzedającej link, który miał służyć do finalizacji transakcji i odebrania należności za buty. Następnie do sprzedającej zadzwonił telefon, a rozmówca poprosił o podanie nr karty płatniczej i nr PIN karty! Kobieta podała te dane… Z konta bankowego mieszkanki Bartoszyc „zniknęła” kwota 1300 zł.

Uwaga!

Nigdy nie otwieraj nieznanych linków i nie podawaj wrażliwych danych - szczególnie tych, związanych z płatnościami online i dostępem do bankowości internetowej, a tym bardziej nr PIN karty płatniczej

KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5