Pacjentka bartoszyckiego szpitala wyskoczyła z okna

2021-10-06 13:50:00(ost. akt: 2021-10-13 08:08:44)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

BARTOSZYCE || Po godzinie 3 w nocy w bartoszyckim szpitalu doszło do tragicznego zdarzenia. 51-letnia pacjentka wyskoczyła z okna łazienki jednego z oddziałów. Została przetransportowana śmigłowcem LPR do centrum urazowego w Olsztynie.
51-latka była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach z powodu zatrucia lekami. Jak się dowiadujemy, było ono wynikiem próby samobójczej. Przez kilka dni była leczona na Oddziale Intensywnej Terapii, a kiedy jej stan się poprawił, została przeniesiona na Salę Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc, gdyż jej stan zdrowia nie pozwalał na przekazanie do Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Po odzyskaniu przytomności kobieta była konsultowana psychiatrycznie. Konsultujący lekarz nie wydał zaleceń dotyczących specjalnego nadzoru nad pacjentką.

Fot. Dariusz Dopierała

Około godziny trzeciej w nocy pacjentka wyszła do łazienki i wyskoczyła przez okno. Kobieta przeżyła moment wypadku i wymagała natychmiastowego dalszego leczenia. Została wstępnie zaopatrzona w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Bartoszycach, a następnie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana do Centrum Urazowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

— Jest to dla nas wszystkich ogromne nieszczęście — mówi dyrektor szpitala Sławomir Wójcik. — wyrażamy ubolewanie, że taka sytuacja miała miejsce. Każde tego typu wydarzenie jest dla nas tragiczne. Jednak w tym przypadku nie dopatrujemy się absolutnie naszej winy.

Fot. Dariusz Dopierała

Jak informuje nas asp. Marta Kabelis, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach, minionej nocy, o godz. 3:16 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pacjentka bartoszyckiego szpitala wyskoczyła z okna. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie.

W tej sprawie, prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w kierunku art. 151 Kodeksu karnego. Śledztwo nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach.

Artykuł 151 Kodeksu karnego: Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5