Wiatr przewrócił drzewo na budynek poradni przy ul. Wajdy

2021-09-23 13:50:00(ost. akt: 2021-09-27 10:12:15)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

BEZPIECZEŃSTWO || Dzisiaj około godziny 1:30 na budynek poradni przy ul. Wajdy zawaliło się drzewo. Sytuacja wyglądała groźnie, ponieważ jest to miejsce, po którym poruszają się dzieci.
Około 10:30 na ulicy Wajdy zawaliło się drzewo, spadając na budynek poradni (w miejscu, gdzie mieści się pracownia protetyczna). Przewracające się drzewo uszkodziło osłonę lampy, zerwało kable przy budynku (prawdopodobnie telefoniczne) oraz uszkodziło dach. Uszkodzenie na szczęście są niewielkie, jednak strażacy mieli problem z usunięciem drzewa. Z jednej strony budynku groziło to uszkodzeniem elewacji, z drugiej zbiciem szyby w pracowni protetycznej.

Fot. OPS Sępopol

Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że jak relacjonuje nam świadek, przechodząca kobieta ledwo uciekła przed przewracającym się drzewem. W tym miejscu często też przebywają dzieci.

Fot. Dariusz Dopierała

Fot. Dariusz Dopierała

Jak widać, drzewo miało kruche korzenie, a w środku pustą przestrzeń. W okolicy stoi druga brzoza, która zdaniem mieszkańców okolicznego bloku również grozi zawaleniem.

Fot. Dariusz Dopierała

Na miejscu oprócz jednostki straży pożarnej pojawili się pracownicy Urzędu Miasta w Bartoszycach. O pomoc w usunięciu drzewa poproszono właściciela jednej z bartoszyckich firm.


Jak się dowiadujemy podobna sytuacja (przewrócenie drzewa miała miejsce 2 lata temu.

Strażacy usuwają drzewa na terenie całego powiatu bartoszyckiego.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5