Kolejna gwiazda bartoszyckiego mistrza olimpijskiego (ZDJĘCIA)

2021-09-14 15:56:47 (ost. akt: 2021-09-14 16:05:48)

Autor zdjęcia: BOSiR

W podlaskim Szelmencie pamiątkową tablicą uhonorowano urodzonego w Bartoszycach Zbigniewa Lubiejewskiego, siatkarskiego mistrza olimpijskiego z 1976 roku.
W 2017 roku w Szelmencie powstała Aleja Olimpijczyków i Mistrzów Sportu. Uhonorowanie wybitnych postaci polskiego sportu to pomysł Wojciecha Fortuny, skoczka narciarskiego i mistrza olimpijskiego z 1972 roku w Sapporo, który pracuje w miejscowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Od tego czasu Aleja wciąż się rozrasta - jeszcze niedawno było tam 37 pamiątkowych tablic, ale 10 września przybyło 15 kolejnych, które poświęcono następującym sportowcom: Kazimierz Deyna, Adam Musiał, Marian Ostafiński – wszyscy piłka nożna, Zbigniew Lubiejewski – siatkówka, Jan Kowalczyk – jeździectwo, Dariusz Goździak – pięciobój nowoczesny, Józef Grudzień, Leszek Błażyński, Krzysztof Kosedowski, Jan Dydak, Kazimierz Adach – wszyscy boks, Antoni Łaciak – skoki narciarskie, Marek Łbik – kajakarstwo, Michał Łogosz – badminton, Maria Andrejczyk – lekka atletyka. Ponadto odsłonięto obelisk poświęcony trenerowi Kazimierzowi Górskiemu.
W uroczystości wziął udział Krzysztof Hećman, zastępca burmistrza Bartoszyc.
- Jedna z tablic miała być poświęcona Zbigniewowi Lubiejewskiemu, siatkarskiemu mistrzowi olimpijskiemu z Montrealu, który urodził się i wychował w Bartoszycach (6 sierpnia pisaliśmy o tym w „Gońcu” - red.). Z tego powodu burmistrz Piotr Petrykowski postanowił tę tablicę ufundować, a ja w jego imieniu wziąłem udział w jej uroczystym odsłonięciu - wyjaśnia Krzysztof Hećman.
Tym samym Zbigniew Lubiejewski „swoje” tablice ma już w Miliczu, Olsztynie i Szelmencie, może więc już czas na Bartoszyce? - Burmistrz razem z radnymi przygotowują dla naszego mistrza zaszczytną i piękną niespodziankę, ale jest to jeszcze kwestia najbliższych miesięcy, więc więcej na ten temat teraz nie powiem - tajemniczo kończy zastępca burmistrza Bartoszyc.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5