Sukces rodzi sukces

2021-04-22 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-21 10:00:04)
Jak mówi przysłowie sukces rodzi sukces, czasami jednak, też zachłanność i arogancję. Pokazała to próba utworzenia piłkarskiej Superligi.
Superliga powołana została do życia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dwie doby później się rozpadła. Była to próba utworzenia elitarnych,  zamkniętych rozgrywek, udział w których, wziąć miały najbogatsze kluby piłkarskie w Europie. Projekt spotkał się z gwałtownym sprzeciwem kibiców, mediów, samych piłkarzy i trenerów. Większość klubów,  pod naciskami, wycofała się z udziału w Superlidze.
Lokalne kluby mają jeszcze daleko do gigantów światowego sportu, tym samym problem buty i bezczelności ich nie dotyczy. Sukcesy jednak odnoszą, a sukces przyniósł... sponsorów.
Zarówno Samorząd Miasta Górowo Iławeckie, jak i kilka firm prywatnych dostrzegło zmagania zawodników siatkarskiej drużyny mężczyzn Team Cresovia. Podmioty te postanowiły wspomóc finansowo, sponsorując wyjazd na turniej finałowy o awans do II ligi siatkówki.
Siatkarze Team Cresovia z Górowa Iławeckiego na turniej półfinałowy wykładali z własnej kieszeni. Sami zorganizowali sobie dojazd, sami płacili za zakwaterowanie. W ten weekend, jadąc na  finał, o sprawy finansowe martwić się nie muszą.
My kibice, z perspektywy fotela i kanapy, życzymy Wam samych sukcesów. Kiedy już zdobędziecie światowe parkiety, serca tysięcy sympatyków na całym świecie, pewną dawkę nonszalancji zrozumiemy, wiele wybaczymy. Tylko o nas pamiętajcie.
pg


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5