Rada Miasta odpowiedziała w sprawie kociarni

2021-02-26 09:55:00(ost. akt: 2022-05-31 16:14:52)
Rada Miasta zajęła się sprawą kotów, o której pisaliśmy.

Rada Miasta zajęła się sprawą kotów, o której pisaliśmy.

Autor zdjęcia: TVK Bart-Sat

W Gońcu Bartoszyckim poruszaliśmy sprawę bartoszyckich kociaków. Sprawą zajęła się Rada Miasta na sesji 25 lutego. Zastępca burmistrza zapewnił, że poszukuje rozwiązania problemu, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich stron.
Pierwszy raz o sprawie pisaliśmy 15 lutego na naszej stronie internetowej, zwracając się z zapytaniem do Urzędu Miasta wyjaśniając jednocześnie taką drogę zapytania.
Po dziesięciu dniach w czasie ostatniej Rady Miasta otrzymaliśmy odpowiedź. Sprawę poruszyła radna Elżbieta Zabłocka oraz radny Witold Darski, który zauważył, że sprawa ogrzewania budynku "jest to do załatwienia".

Radna Katarzyna Basak zaproponowała powstanie komisji doraźnej, która miałaby zająć się kwestią bezpańskich zwierząt oraz m.in. o zwiększenie środków na kastrację i sterylizację kotów i umieszczenie zwierząt w schronisku. Radna wnioskowała o kwotę 50 tysięcy.

Doprowadziło to do wymiany zdań pomiędzy nią, a radną Elżbietą Zabłocką, która zwróciła uwagę, że można było sprawę dofinansowania rozpatrzeć przy ostatniej aktualizacji budżetu. Rozmowę obejrzycie tutaj.

Zastępca burmistrza Krzysztof Hećman zapewnił, że aktualnie prowadzone są konsultacje w celu wypracowania rozwiązania akceptowalnego przez wszystkie strony. Oczywiście jest to obecnie wyłącznie deklaracja, sytuację będziemy monitorować.

Przypomnijmy, że zmiana została zaproponowana tydzień po naszej publikacji w papierowej wersji „Gońca Bartoszyckiego".

Dariusz Dopierała
d.dopierala@gazetaolsztynska.pl


interwencje

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5