Dziecięce Dożynki Gminne w Bezledach. ZOBACZ ZDJĘCIA

2019-09-22 13:52:13 (ost. akt: 2019-09-22 13:56:11)

Autor zdjęcia: Patryk Wąsowicz

Dziecięce Dożynki to nowość w karcie imprez gminnych. Wygląda też na to, że na stałe wpiszą się w kalendarz działań Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce. Konkursy z nagrodami, fotobudka i dmuchańce to nie wszystko, co było przygotowane dla dzieci w Bezledach.
Sobotnie popołudnie 21 września w Domu Kultury w Bezledach wypełniła moc atrakcji i niespodzianek dla dzieci. Po raz pierwszy w Gminie Bartoszyce odbyły się Dziecięce Dożynki, które były zorganizowane dzięki wzorowej współpracy Stowarzyszenia "Wspólny Dom" Na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce i Urzędu Gminy Bartoszyce, a współfinansowane z budżetu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Impreza rozpoczęła się od części konkursowej, gdzie w wielu dyscyplinach rywalizowały dzieci, choć nie tylko, gdyż znalazło się też sporo pracy dla rodziców i opiekunów. Animatorzy instruowali w poszczególnych konkursach, oceniali i oczywiście wynagradzali wszystkie zwycięskie pary i drużyny.

Można było sprawdzić się w slalomie z jajkiem na łyżeczce, rzucaniu ziemniakiem czy ciągnięciu worka z ziemniakami - to oczywiście we współpracy z rodzicem. Punktem kulminacyjnym i najbardziej dopingowanym przez widzów konkursem był taniec przy krzesełkach, który z wyniku rozbieżności zdań wielu sędziów, musiał zakończyć się dogrywką.

Nie tylko animatorzy zapewnili dzieciom nagrody, pojawiły się również te z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, które osobiście wręczał Zastępca Dyrektora KOWR w Olsztynie Pan Jacek Pawlik. Wśród prezentów pojawiły się pamiętniki, plany lekcji, odblaski, smycze oraz dużo słodkich przekąsek.

Po mocno emocjonującej i wyczerpującej części, w przerwie przed głównymi atrakcjami, maluchy mogły odpocząć i posilić się specjalnie przygotowanym na tę okazję cateringiem, gdzie menu było wyjątkowo dopasowane do dziecięcych upodobań, tj. pizzerinki, nugetsy, frytki i wiele innych przysmaków.

Korzystając z faktu nieobecności dzieci, animatorzy szybko przygotowali kolejne niespodzianki. Pojawiły się dmuchańce ze zjeżdżalniami, koza do dojenia i fotobudka, której kolejka zataczała koła wokół całej sali.

Podczas imprezy prezentowane były dziecięce wieńce dożynkowe, który były przygotowane własnoręcznie przez dzieci ze wsi Żydowo, Wojciechy, Kinkajmy i Bezledy.

Frekwencja podczas imprezy zaskoczyła chyba wszystkich - może to znak, że kolejne Dziecięce Dożynki trzeba zorganizować na Gminnej Hali Sportowej.

Patryk Wąsowicz
Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Macumba

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5