Uczniowie z Krawczyk w Orszaku Trzech Króli

2019-01-08 07:38:16(ost. akt: 2019-01-08 07:43:08)

Autor zdjęcia: Ewa Trzcińska

Aktorzy z klas IV - VIII szkoły w Krawczykach odgrywali, podczas Orszaku Trzech Króli w Bartoszycach, scenę w gospodzie. Scenografię przygotowali uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.
W niedzielę (6 stycznia 2019r.) ulicami Bartoszyc przeszedł Orszak Trzech Króli. Grupa uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach od godziny 12:30 przygotowywała wspólnie z rodzicami jedną ze stacji na trasie przemarszu kolorowego korowodu.

Umiejscowiona ona była na rondzie im. 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Młodzi aktorzy (uczniowie klas IV-VIII) w odpowiedniej scenografii (gospoda) odegrali scenkę rodzajową przed uczestnikami orszaku… Na koniec zaśpiewali kolędę.

Udział uczniów odbył się dzięki wsparciu ludzi dobrej woli reprezentujących Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, Piekarnię Krawczyki i rodziców, którzy dowieźli swoje pociechy na występ.

Ewa Trzcińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5