W Bartoszycach uczczono pamięć ofiar stanu wojennego [ZDJĘCIA]

2018-12-13 12:50:42 (ost. akt: 2018-12-13 16:16:37)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

U zbiegu ulic Wojska Polskiego i Andersa stoi w Bartoszycach kamień z tablicą poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. To przy niej od kilku lat czczona jest 13 grudnia pamięć ofiar stanu wojennego.
Na skwerze zebrały się władze samorządowe, miejscy radni, żołnierze 20 BBZ, przedstawiciele służb mundurowych, kapłani, dyrektorzy i nauczyciele z bartoszyckich szkół. Te ostatnie były reprezentowane również przez poczty sztandarowe oraz grono młodzieży.

To właśnie do niej zwrócił się Witold Darski, przewodniczący Rejonowego Oddziału WM NSZZ Solidarność w Bartoszycach. W swoim krótkim przemówieniu prosił, by pamięć o wydarzeniach z grudnia 1981 roku i ofiarach wprowadzonego wtedy stanu wojennego przetrwała w ich pamięci.

Wcześniej starosta powiatu Zbigniew Nadolny przywitał wszystkich zebranych oraz zaintonował a'capella "Mazurka Dąbrowskiego". Na koniec uroczystości ks. Artur Oględzki pomodlił się za ofiary stanu wojennego.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5