Przedszkolaki z "Dwójeczki" posprzątały kawałek świata

2018-09-24 11:08:32 (ost. akt: 2018-09-24 11:12:39)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

Starsze dzieci posprzątały okolice przedszkola nr 2 w Bartoszycach. Młodsze uczestniczyły w grze edukacyjnej. Wszystko w ramach akcji Sprzątanie Świata.
21 września dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach włączyły się w 25. akcję Sprzątania Świata.

W tym dniu, w swoich grupach przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, rozmowach na temat konieczności segregacji śmieci i znaczenia tego działania dla środowiska, w którym żyjemy.

Potem starsze grupy wyruszyły sprzątać okolice naszego przedszkola z pozostałości działania człowieka w środowisku. Natomiast młodsze dzieci uczestniczyły w grze edukacyjnej na terenie ogrody przedszkolnego.

Tematem gry był bałagan w ogrodzie przedszkolnym. Zadaniem przedszkolaków było uprzątnięcie ogrodu w oparciu o instrukcje Pani Biedronki. I tak edukacja poprzez zabawę przyniosła wymierny skutek. Ogród przedszkolny został uprzątnięty i można było się w nim bawić.

Małgorzata Michałowska - Kuźmowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5