Zielone śniadanie w Szkole Podstawowej w Żydowie

2018-04-19 10:23:47 (ost. akt: 2018-04-19 10:28:44)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Żydowie odbyła się akcja „zielone śniadanie”. Nasza szkoła od wielu lat realizuje zadania, mające na celu upowszechnianie zdrowego odżywiania się.
Tym razem, w związku z nastaniem wiosny, postanowiliśmy wspólnie zorganizować zielone śniadanie. Obserwując nawyki żywieniowe dzieci można zauważyć, że tak proste smaki, jak chleb z masłem i ze szczypiorkiem, rzeżuchą i pietruszką  odchodzą w zapomnienie. Aby to zmienić poszczególne klasy miały za zadanie założyć małe ogródki warzywne na korytarzu szkolnym, a następnie wykorzystać wyhodowane roślinki do przygotowania zdrowych, zielonych przekąsek.

Posialiśmy koperek, pietruszkę, rzeżuchę, zasadziliśmy cebulki na szczypiorek. Już po tygodniu zauważyliśmy, że rośliny w naszym małym ogródku pięknie rosną.

Podlewaliśmy je systematycznie. W szkole zapachniało szczypiorkiem i ziołami.

Kiedy roślinki już były na tyle dojrzałe, że można było je wykorzystać przystąpiliśmy do działania. Wszystkie dzieci zaangażowały się w przygotowywanie przepysznych przekąsek.

Uczniowie i pracownicy chętnie sięgali po pachnące zielone kanapki. Z przyjemnością przyglądaliśmy się dzieciom, które z wielkim apetytem spożywały samodzielnie przygotowane zielone śniadanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji akcji, bo wymagała ona wiele pracy. Jednak warto było, gdyż sprawiła radość innym, a przy okazji było zdrowo, smacznie i pachnąco.

Joanna Siwińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5