Dzieci z przedszkolnej grupy "Skrzaty” na wycieczce w Bramie Lidzbarskiej

2018-03-15 10:23:04 (ost. akt: 2018-03-15 10:33:52)
Dzieci z grupy "Skrzaty" z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach na zakończenie planu działań "Poznajemy nasze miasto" wybrały się na wycieczkę do Bramy Lidzbarskiej.
Wcześniej przedszkolaki poznały historię powstania bramy, dowiedziały się, że jest to najstarszy i cenny zabytek architektury świeckiej. Poznały też legendę ze zbioru Teresy Bratek "Siedem bartoszyckich legend" — "Duchy Bramy Lidzbarskiej". Przez to były bardzo ciekawe, co jest wewnątrz tak magicznego miejsca.

Na zwiedzanie umówiliśmy się z pracownikiem Urzędu Miasta Rafałem Krześcijańskim, który oprowadził dzieci po wnętrzu bramy, opowiedział o różnych jej losach.

Dzieciom bardzo podobał się widok na panoramę miasta, który rozciągał się z okien. Nasz przewodnik pozwolił nakręcić mechanizm zegara.

Przedszkolakom wycieczka ta na długo zapadnie w pamięci i zachęci do poznawania ciekawych legend dotyczących naszego miasta.

Krystyna Sekita


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5