Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Galinach pamiętają o seniorach

2017-02-15 20:39:23(ost. akt: 2017-02-15 20:42:35)

Autor zdjęcia: Mariola Jagiełło

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przygotowały niespodziankę podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach.
Dzień Babci i Dziadka to szczególny czas, w którym pamiętamy o najstarszych członkach rodziny. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III SP w Galinach postanowili obdarować życzeniami nie tylko swoich najbliższych, ale także pensjonariuszy z pobliskiego Domu Seniora.

Dlatego zaraz po feriach, 8 lutego 2017 r. udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny przepełniony śpiewem, tańcem i muzyką. Przedstawiając spektakl pt.: „Śniegowy bałwanek” przeniosły seniorów w magiczny, leśny świat, który pozwolił im oderwać się od codzienności. Wizyta dzieci sprawiła pensjonariuszom DPS wiele radości.

Podopieczni bardzo entuzjastycznie reagowali na występ, uczniów nagradzali brawami, a na ich twarzach można było dostrzec wzruszenie i radość. Długo dziękowali dzieciom, wręczając im przygotowane przez siebie prezenty.

Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, zwracającą uwagę na otaczający świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.

Aniela Mickanis-Balcewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5