Burmistrz: nie zamierzam niczego zmieniać w szkołach podstawowych

2017-01-25 10:39:48 (ost. akt: 2017-01-25 10:46:11)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

We wtorkowe popołudnie 24 stycznia odbyło się w Bartoszycach posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Rodziny Rady Miasta. Przyszli na nie nauczyciele i rodzice uczniów zaniepokojeni zmianami, jakie narzuca reforma oświaty.
Pedagodzy oraz rodzice uczniów przyszli usłyszeć konkretne informacje. Niepewność tego, co nastąpi po wejściu w życie reformy oświaty spowodowała bowiem, że o przyszłości bartoszyckich szkół podstawowych zaczęły krążyć plotki i domysły.

Dlatego podpisy pod petycją w obronie SP nr 4 zbierano na "Działkach", petycje przygotowano także w SP nr 3.

Stąd też tak duża liczba gości podczas wtorkowego posiedzenia. Zebrani chcieli konkretów i usłyszeli je od burmistrza.
— Nie zamierzam niczego zmieniać w szkołach podstawowych — powiedział na początku swojego wystąpienia Piotra Petrykowskiego, za co zebrał brawa. Potem przedstawił swój punkt widzenia na sprawę.

— Zamierzam przedstawić radnym projekt uchwały przekształcający wszystkie istniejące sześcioklasowe szkoły podstawowe w szkoły ośmioklasowe. Nie zgadzam się z propozycjami utworzenia szkół wiodących. Nie zgadzam się także na likwidację szkoły podstawowej numer cztery. Aby zapobiec zbytniemu przeładowaniu SP numer 3 zamierzam zaproponować zmniejszenie w niedużej skali obwodu tej szkoły, a wyłączone rejony włączyć do SP numer 1 — powiedział burmistrz.

Petrykowski dodał, że "jest skłonny", by jego projekt uchwały, który przedstawi radnym zawierał propozycję połączenia SP nr 7 z gimnazjum nr 2.

Rodzice i nauczyciele chcieli jeszcze dowiedzieć się, czy w dalszym toku radni będą pracować nad propozycjami burmistrza, czy sami będą jeszcze jakieś przedstawiali. W odpowiedzi usłyszeli, że innych koncepcji niż te usłyszane od Petrykowskiego nie będzie.

Więcej o sprawie przeczytasz w piątkowym (27 stycznia) "Gońcu Bartoszyckim".

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ela #2172019 | 81.15.*.* 31 sty 2017 21:27

  Brawo panie burmistrzu,Jeszcze trzeba pomyśleć nad zmianą dyrektora oświaty ,dać szansę innym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Zeno #2168980 | 88.220.*.* 27 sty 2017 09:33

  Choć nie jestem zwolennikiem SLD to w przyszłych wyborach na burmistrza będę głosować na p. Petrykowskiego. Widzę, że aktualnie, pomimo popełnianych błędów, sprawdza się. Te błędy kładę na karb młodości i braku doświadczenia.Wśród radnych należałoby zrobić prześwietlenie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. ona #2168749 | 88.156.*.* 26 sty 2017 20:12

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dajcie spokój , już Gimnazjum nr 2 , czy to jest ich wymysł cala ta reforma? Prosze za to podziękować rządowi , a to ze próbują się ratować , to chyba normalne. Każda szkoła zrobiłaby to sAmo . Przykre komentarze i kultura środowiska.Za kilka lat wtedy , wtedy każda szkola bedzie te się ratować.

   1. Seksi #2168352 | 195.136.*.* 26 sty 2017 12:20

    Bartoszyce mają dobrego Burmistrza. Niestety w gminie Bisztynek likwidują szkołę, pracownicy na bruk. Dobra zmiana.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

   2. heh #2168341 | 176.97.*.* 26 sty 2017 12:00

    Nasz obecny Burmistrz Piotr Petrykowski jest Burmistrzem który jako jedyny do tej pory stara się rozwiązywać rzeczywiste problemy naszego miasta, jest osobą dynamiczną i wybiegającą w przód, niestety tego samego o naszych radnych powiedzieć nie można, jak się ogląda sesje rady to widać jak zamiast merytorycznie rozwiazać problem i wspierać naszego Burmistrza to robią wszystko by podrzucac mu kłody. Podziwiam naszego Burmistrza , że z uporem maniaka w asertywny sposób tłumaczy radnym jak wyglada obecna sytuacja z rozwiazywaniem problemów mieszkańców i stara się to robić w przeciwieństwie do naszych radnych, radni zapomnieli przez kogo i dla kogo są wybrani niech się zajmą wspólnie z Burmistrzem nad rozwiązywaniem problemów a nie bierną postawą wobec naszego Burmistrza, byłbym zawiedziony gdyby Pan Burmistrz Petrykowski w przyszłorocznych wyborach nie wystartował jako kandydat, jak dla mnie jest najlepszym Burmistrzem jakiego mieliśmy i mamy do tej pory.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (9)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5