Wichura powaliła drzewa. Ponad 20 akcji strażaków

2016-12-27 09:00:33(ost. akt: 2016-12-28 07:38:23)
Drzewo zablokowało drogę Grzęda - Wojkowo. Usuwali je strażacy OSP Sątopy-Samulewo.

Drzewo zablokowało drogę Grzęda - Wojkowo. Usuwali je strażacy OSP Sątopy-Samulewo.

Autor zdjęcia: OSP Sątopy-Samulewo

Dwadzieścia zdarzeń związanych z przechodzącą nad naszym powiatem wichurą zanotowali do tej pory strażacy. Powalone wiatrem drzewa usuwali i nadal usuwają strażacy.
Przechodząca przez nasz region wichura powaliła wiele drzewo. Drzewa tarasujące drogi usuwali i usuwają strażacy.

- Od wczoraj zanotowaliśmy 8 takich zdarzeń - informuje st. kpt. Marek Wojczulanis, oficer prasowy KP PSP w Bartoszycach.

- Dwie akcje, w Wojciechach i Toprzynach nadal trwają - dodaje.

Strażacy interweniowali m.in. na ulicy gen. Sikorskiego w Górowie Iławeckim, gdzie wczoraj ok,. godz. 15 powalone wiatrem drzewo zatarasowało jezdnię. Z identyczną sytuacją mieli do czynienia strażacy OSP Sątopy-Samulewo. Około godz. 17:40 usuwali drzewo leżące na drodze powiatowej Wojkowo - Grzęda.

Strażacy OSP Galiny około godz. 5:30 wyjeżdżali na drogę krajowa nr 57, aby usunąć powalone drzewo, które uszkodziło także barierki nad przepustem.

Silny wiatr będzie utrzymywał się, według prognoz, do końca dzisiejszego dnia. Służby ratunkowe apelują o zachowanie ostrożności.

Fot. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa


and

Aktualizacja z godz. 12:25

Fot. OSP Sątopy-Samulewo

Z wielu miejsc powiatu bartoszyckiego do straży pożarnej docierają kolejne sygnały o szkodach wyrządzonych przez wiatr. Strażacy z OSP Bisztynek usuwali powalone na drogę drzewo w okolicach Łędławek a z OSP Sątopy-Samulewo drzewo tarasujące drogę wojewódzką Bisztynek - Sątopy.

OSP Górowo Iławeckie usuwała powalone drzewo na drodze Zielenica - Górowo Iławeckie. OSP Galiny z kolei, potężne drzewo przewrócone na drogę prowadzącą do miejscowości Ciemna Wola.

- Od godz. 8 do 12:30 odnotowaliśmy 12 zgłoszeń o powalonych drzewach tarasujących drogi w powiecie bartoszyckim. Niektóre akcje nadal trwają - informuje st. kpt. Marek Wojczulanis z KP PSP w Bartoszycach.

and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A może ? #2143962 | 195.136.*.* 27 gru 2016 10:53

    To nie strażacy powinni usuwać powalone drzewa !! Wielcy ekolodzy,co to im żal robaczków i pruchna w tych drzewach Powinni się tym zająć !!

    Ocena komentarza: warty uwagi (19) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5