Victoria prowadziła do przerwy, ale po czerwonej kartce losy meczu odwróciły się

2015-08-22 21:04:28(ost. akt: 2015-08-22 21:13:20)
Przez długi czas nic nie zapowiadało, że Victoria Bartoszyce nie wywiezie punktów z boiska Orląt Reszel w meczu 4. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej. Sytuacja zmieniła się jednak po czerwonej kartce dla bramkarza "Vikci".
Co prawda prowadzenie w sobotnim meczu zdobyły Orlęta, ale jeszcze przed przerwą piłkarze z Bartoszyc dwukrotnie skutecznie się "odgryźli".

Do wyrównania doprowadził Kamil Krzemiński, a drugiego gola, po prostopadłym podaniu Ernesta Tucholskiego, strzelił Tomasz Osipowicz.

W drugiej połowie Victoria kontrolowała grę, aż do feralnej 71. minuty. Wówczas czerwoną kartkę za faul zobaczył bramkarz bartoszyckiej drużyny Mateusz Rodak. Sytuacja stała się w tym momencie o tyle trudna, że na ławce "Vikci" nie było drugiego bramkarza. Dlatego miejsce między słupkami zajął obrońca Remigiusz Osiński.

Orlęta wykorzystały za chwilę rzut karny, ale na tym nie poprzestały. Już w doliczonym czasie strzeliły trzecią bramkę i wygrały 3:2.

- Do czerwonej kartki dla nas Orlęta praktycznie nie istniały na boisku. Byliśmy dużo lepszym zespołem, ale wciąż brakuje nam skuteczności - powiedział Kamil Szajda, trener Victorii.

Po dzisiejszej porażce jego drużyna zajmuje w tabeli 8. miejsce, ale to może się jeszcze zmienić po niedzielnych spotkaniach. W następnej kolejce 26 sierpnia Victoria zagra w Bartoszycach z Czarnymi Olecko.