Dzień Dziecka w szkole w Rodnowie

2015-06-02 14:21:43 (ost. akt: 2015-06-02 14:27:52)

Autor zdjęcia: Danuta Senkbeil

Spotkanie z kierowcą rajdowym i policjantami, oglądanie rajdówki i radiowozu były głównym punktami programu Dnia Dziecka w szkole w Rodnowie. Nie zabrakło oczywiście zabaw, loterii i słodkiego poczęstunku dla dzieci.
Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Na początek pan Adam Binięda - kierowca rajdowy, a jednocześnie nauczyciel naszej szkoły, opowiedział uczniom o rajdach, zaprezentował film ukazujący zmagania na rajdowych trasach.

Dzieci obejrzały także film edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Najmłodsi otrzymali odblaski. Następnie nauczyciel pokazał uczniom samochód rajdowy i trofea zdobyte przez jego załogę. Uczniowie mieli możliwość zasiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwi rajdowcy.

Później był pokaz zawodowej jazdy w wykonaniu pana Adama. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie chłopców.

Kolejnym punktem Dnia Dziecka był program przygotowany przez uczniów klas V i VI pod kierunkiem pani Agaty Pasieńskiej, dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Naszą szkołę odwiedzili też policjanci. Dzielnicowy sierż. Krzysztof Leśniewski przedstawił pogadankę na temat zjawiska cyberprzemocy. Natomiast Wojciech Ferdycz, który jest również sołtysem wsi Rodnowo, przyniósł wszystkim uczniom słodycze.

Atrakcją dla dzieci był też samochód policyjny, do którego można było wsiąść, a nawet włączyć sygnał dźwiękowy. Następnie odbyła się część rekreacyjna. Nie zabrakło rozgrywek i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Uczniowie brali ponadto udział w konkursie plastycznym „Owocowe ludziki" i karaoke, przygotowanymi przez samorząd uczniowski.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w rywalizacji, za co zostały nagrodzone słodyczami. Jednak największą popularnością cieszyła się loteria fantowa z darmowymi losami, przygotowana przez panią Sylwię Nikraszewicz. Loteria sprawiła, że na wielu twarzach pojawił się uśmiech i radość. Uczniowie w tym dniu otrzymali lody, a także przygotowany przez rodziców poczęstunek - słodkie babeczki. Uroczystość zakończyła dyskoteka szkolna.
  
Danuta Senkbeil

]kliknij[/url]

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna[/quote]

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5