Życiówka Grześka w półmaratonie

2015-05-02 19:48:57(ost. akt: 2015-05-03 08:06:10)
Grzegorz Kwakszys tuż po ukończeniu półmaratonu.

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

Grzegorz Kwakszys, nasz redakcyjny kolega, osiągnął dziś życiowy czas w półmaratonie w Wegorzewie. Najlepsze miejsce w tym samym biegu wśród reprezentantów naszego powiatu zdobył Adrian Błudnicki z Bartoszyc. Na metę wbiegł 18.
Nasz redakcyjny kolega Grzegorz Kwakszys jest nie tylko nieocenionym sprawozdawcą sportowym ale i sam uprawia sport. Startował dziś w Półmaratonie Węgorza w Węgorzewie. Za czasem 1:53:32 zajął 206 miejsce w klasyfikacji generalnej (184 w klasyfikacji mężczyzn, 77 w kategorii wiekowej M-30). Jak się dowiedzieliśmy, osiągnięty dziś czas to rekord życiowy Grześka.

Nie był on jedynym przedstawicielem naszego powiatu w węgorzewskim półmaratonie. Znakomite, 18 miejsce w generalnej klasyfikacji z czasem 1:20:21, zajął Adrian Błudnicki (16 wśród mężczyzn, 5 w kat. M-29). 23 bieg zakończył Krystian Sosnowski reprezentujący 20 Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną (1:24:37). Mirosław Figat (UKS Jedynka Bartoszyce) zakończył zmagania na miejscu 36 z czasem 1:28:11. Na miejscu 48 uplasował się Paweł Bąk z Sępopola (1:32:02), 71 był Arkadiusz Czerniewski z Bartoszyc (1:36:57), na132 miejscu na metę wbiegł Michał Tylus z Bartoszyc a tuż za nim, na 133 miejscu przybiegł Krzysztof Skurka z Sępopola, na 140 Paweł Kuźniecow z Górowa Iławeckiego, na 215 Mirosław Kołodziejski z Bartoszyc, 248 - Orest Styrańczak z Bartoszyc.

Na miejscu 259 w "generalce", ale 37 wśród kobiet i 9 w kategorii wiekowej K-29 półmaraton ukończyła Justyna Morawska z Bartoszyc.

Najstarszym reprezentantem naszego powiatu był w węgorzewskim półmaratonie Zdzisław Żemajko startujący w kat. M-50. Zajął 278 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na miejscu 347 do mety przybiegł Patryk Popiołek z Górowa Iławeckiego.

Czołówkę Półmaratonu Węgorza tworzyli biegacze z Kenii. Pierwszy linię mety przy placu Wolności z czasem 1:04:43 przekroczył Abel Kibet Rop, do którego należy nowy rekord trasy. Drugi był Stephen Kiplimo (1:04:45), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Gilbert Kipkosgei, który przybiegł z czasem 1:04:53

W dzisiejszym półmaratonie sklasyfikowano 350. biegaczek i biegaczy.

Więcej o półmaratonie napisze oczywiście Grzegorz Kwakszys w jednym z kolejnych wydań "Gońca Bartoszyckiego".