Areszt Śledczy w Bartoszycach ma od dziś sztandar

2015-04-24 19:30:00 (ost. akt: 2015-04-26 08:33:58)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Uroczystość nadania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Bartoszycach odbyła się dziś, z udziałem służb mundurowych i władz samorządowych, na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach.
"Niniejszym uroczystym aktem przekazujemy stanowimy ufundowany przez Emerytów i Rencistów Służby Wieziennej oraz Darczyńców i Ludzi Dobrej Woli regionu Bartoszyce SZTANDAR jako symbol najważniejszych wartości, honoru i tradycji jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków Boga, Ojczyzny i Narodu" - napisano w akcie ufundowania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Bartoszycach.

Sztandar dla tej jednostki penitencjarnej został ufundowany z inicjatywy emerytowanych, byłych funkcjonariuszy Służby Więziennej. Do inicjatywy przyłączyły się samorządy: powiatowy, miejski i gminy Bartoszyce, lokalni przedsiębiorcy, nadleśnictwa Bartoszyce i Górowo Iławeckie, poseł Miron Sycz i inne osoby.

Uroczystość na placu Bohaterów Westerplatte odbywała się według ceremoniału wojskowego z udziałem orkiestry wojskowej z garnizonu Giżycko, która na zakończenie uroczystości dała popis swych umiejętności.

Sztandar poświęcił ks. arcybiskup senior Edmund Piszcz. W imieniu fundatorów na ręce pułkownika SW Jarosława Kardasia - zastępcy dyrektora generalnego SW, sztandar przekazał przewodniczący grupy inicjatywnej Zdzisław Brzostowski. Płk Kardaś przekazał go dyrektorowi Aresztu Śledczego w Bartoszycach ppłk. Jackowi Albertowi. Ten po ucałowaniu rąbka sztandaru zaprezentował go i przekazał pocztowi sztandarowemu.

Po ceremonii pododdziały służb mundurowych, harcerzy i klasy mundurowej z Górowa Iławeckiego przedefilowały przed gośćmi uroczystości i mieszkańcami Bartoszyc uczestniczącymi w niej.

Zobaczcie nasz fotoreportaż z uroczystości, która była pierwszym akordem Tygodnia Patriotycznego w Bartoszycach.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dociekliwy #2199965 | 88.220.*.* 11 mar 2017 13:45

    Czyżby teraz więźniowie będą mieli w obowiązkach całowanie tego sztandaru???Aktualnie rządzący mogą wprowadzić taki obowiązek bo po nich można się wszystkiego spodziewać!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. emeryt #2195929 | 88.220.*.* 6 mar 2017 10:38

    Wiemy, że była grupa inicjatywna i to właśnie Ona stworzyła ów sztandar, ale laury zebrali ludzie nie mający pojęcia jak się tworzy sztandar. ''Były wielkie opory, żeby uczestniczyło wojsko, żeby asystowała orkiestra wojskowa etc Myślę że to ze strachu ponieważ Ówczesny dyrekor Aresztu nie był w wojsku i z niewiedzy drżał ze strachu ''. Nic się nie zmieniło ''maluczki wykonał - dużego na kandelabr ''

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5