Joanna Czerniewska z medalem mistrzostw Europy juniorów w karate!

2015-04-18 08:15:53(ost. akt: 2015-04-18 08:43:07)
Joanna Czerniewska i jej brązowy medal za walki w mistrzostwach Europy juniorów

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Trzy zawodniczki Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate znalazły się w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów, które odbyły się w Warszawie. Z medalem wróci z turnieju Joanna Czerniewska.
Walcząca w najcięższej kategorii +65 kg Czerniewska zdobyła w hali Torwar brązowy medal. W pierwszej walce zdecydowanie pokonała reprezentantkę Węgier Biankę Feczak. Przewaga Polski była wyraźna i każdy z pięciu sędziów wskazał jej zwycięstwo.

Wygrana dała Czerniewskiej awans do strefy medalowej. Tutaj czekała już Litwinka Monika Ryzkovaite. Obie zawodniczki stoczyły jeden z najbardziej morderczych pojedynków tego dnia!

Po pierwszych dwóch minutach wszyscy sędziowie wskazali remis. Konieczna była więc trwająca kolejne dwie minuty dogrywka. W niej także żadna z zawodniczek nie miała wyraźnej przewagi. Werdykt? Czterech sędziów pokazało remis, jeden wygraną Litwinki.

W takiej sytuacji obie zawodniczki musiały zejść z maty i stanąć na wagę. Jeśli różnica ich ciężaru ciała wyniosłaby ponad trzy kilogramy, wówczas wygrałaby lżejsza z nich (Ryzkovaite).

Przepisowej różnicy jednak nie było, więc dziewczęta musiały... walczyć kolejne dwie minuty. Po ich upływie sędziowie nie mieli już wątpliwości - wskazali wygraną Litwinki, która później wygrała jeszcze finałową walkę ze swoją rodaczką.

Naszej Asi przypadł zatem brązowy medal. To dla niej drugi krążek z turnieju mistrzostw Europy. W 2013 roku zdobyła złoto w walkach kadetów.

Niestety, nie powiodło się dwóm innym zawodniczkom z Bartoszyc. Karolina Daszkiewicz i Adrianna Mrówka walczyły w kat. -55 kg i obie odpadły po pierwszych walkach.

Daszkiewicz przegrała z Bułgarką Krytianą Lalevą (Polka w pierwszej rundzie miała wolny los), Mrówka po dogrywce uległa Litwince Ewie Barzdziute.

W Warszawie mieliśmy jeszcze jeden medalowy akcent z Bartoszyc. Wychowanek BKKK Konrad Kozubowski (obecnie reprezentujący klub z Opola) został mistrzem Europy seniorów w kata!

Więcej o turnieju znajdziesz w "Gońcu Bartoszyckim"z 24 kwietnia.