Ekologiczne powitanie wiosny w przedszkolu nr 2

2015-03-25 07:22:11 (ost. akt: 2015-03-25 07:26:32)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

20 marca dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach uroczyście powitały wiosnę. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać wiosnę.
Celem spotkania było integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, angażowanie dzieci do aktywnego udziału w uroczystościach przedszkolnych, zapoznawanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, rozpoznawanie i nazywanie zwiastunów wiosny, kształtowanie wrażliwości na piękno otoczenia przyrodniczego oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

W przedszkolnej sali zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ każda grupa przebrała się zgodnie z nazwą swojej grupy. Były tam krasnoludki, misie, wiewióreczki, skrzaty, jeżyki oraz pszczółki, które podczas powitania prezentowały swoje stroje oraz wypowiadały ekologiczne hasła świadczące o tym, że troska o środowisko nie jest im obca.

Następnie przedszkolaki dowiedziały się co to jest marzanna i jak dawniej żegnano zimę i witano wiosnę. Obejrzały również inscenizację w wykonaniu dzieci z koła teatralnego pt. „Każdy przedszkolak wie co ekologią się zwie”.

Kolejnym punktem spotkania było spełnianie życzeń Pani Wiosny, a więc każda grupa śpiewała piosenkę, mówiła wierszyk lub prezentowała wiosenny taniec w zależności od życzenia wiosny.

Kiedy już wszystkie życzenia Pani Wiosny zostały spełnione dzieci wyszukiwały i nazywały oznaki wiosny, następnie wybrały się na spacer do przedszkolnego ogrodu zabierając ze sobą zwiastuny wiosny oraz marzannę, dla której był to ostatni spacer w tym roku. W ogrodzie wszyscy pożegnali Marzannę, która odeszła do „Krainy wiecznych śniegów” i wróci do nas dopiero za rok.

W ten sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę tańcem, wierszem, piosenką i radosnymi okrzykami. Aby wiosna była radosna, zielna i kolorowa narysowaliśmy w ogrodzie wiosenne obrazy. Od razu w naszym ogrodzie przedszkolnym zrobiło się wiosennie i kolorowo.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5