Sokolica: Dzień bezpiecznego Internetu

2015-03-02 20:22:16 (ost. akt: 2015-03-02 20:31:21)

Autor zdjęcia: Monika Lubowiecka

Uczniowie szkoły w Sokolicy dowiedzieli się w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, żetakże oni ponoszą odpowiedzialność za treści umieszczane w Internecie i są odpowiedzialni za szeroko pojęte bezpieczeństwo w tej globalnej sieci.
W lutym Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy dołączyła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2015, którego tegoroczne hasło brzmi "Razem tworzymy lepszy Internet".

Hasło to zwraca uwagę na fakt, że każdy internauta może przyczynić się do tego, żeby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Jako jedno z kilku zaplanowanych działań edukacyjno-profilaktycznych nauczyciele z uczniami zorganizowali projekcję filmu edukacyjnego, ściśle związanego z bezpieczeństwem w sieci.

Uczniowie klas II-VI zobaczyli krótkie scenki z życia bohaterów filmu pt. "3,2,1 Internet", opowiadali o własnych doświadczeniach i dzielili się trafnymi spostrzeżeniami, dotyczącymi prawidłowego bądź też nieodpowiedniego postępowania bohaterów filmu.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, minister edukacji narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Andrzeja Halickiego, ministra administracji i cyfryzacji, Magdalenę Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka.

Monika Lubowiecka

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5