Żydowo: Paczka dla zwierzaczka

2015-01-27 07:49:54 (ost. akt: 2015-01-27 07:54:15)

Autor zdjęcia: Danuta Kowalik

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żydowie biorą udział w akcjach zimowego dokarminia ptaków i zwierząt leśnych.
Zima to trudny okres przetrwania dla zwierzyny. Pokarm zamarznięty, przysypany śniegiem. Niekiedy zwierzęta z tego powodu giną, bo mają trudności w zdobywaniu pokarmu. Oczekują pomocy człowieka.

W szkole w Żydowie, jak co roku, uczniowie wraz z nauczycielami  ruszyli do lasu, aby zanieść nagromadzone jedzenie do paśników w ramach akcji "Paczka dla zwierzaczka" (na stałe wpisana w kalendarz). W wyprawiedo lasu towarzyszyli pracownicy nadleśnictwa.

W szkole odbywają się cykliczne spotkania z leśniczym, na których w prezentacjach multimedialnych pokazuje uczniom piękno otaczającej przyrody zimą i sposoby dokarmiania zwierząt.

Wokół szkoły dzieci rozmieszczają karmniki, nasypują przysmaki. Ptaszki bardzo chętnie i radośnie przylatują do swojej stołówki. Uczniowie jesienią zbierają kasztany i żołędzie. Przynoszą siano, różne ziarna, marchewkę, buraki, ziemniaki, kukurydzę, kapustę.
Od wiosny do jesieni świergot ptaków będzie umilał nam spacery, wędrówki.

DK

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5