Ogłosili przetarg na projekt drugiego mostu

2014-12-28 09:02:27 (ost. akt: 2014-12-28 10:10:55)
Dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski przed wyborami obiecywał ogłoszenie przetargu w ciągu kilku dni.

Dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski przed wyborami obiecywał ogłoszenie przetargu w ciągu kilku dni.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej związanej z budową drugiego mostu w Bartoszycach został ogłoszony 27 grudnia. Na przedwyborczej konferencji zapowiadano, co prawda, jego ogłoszenie "w ciągu kilku dni", ale protest mieszkańca spowodował opóźnienia.
Przed drugą turą wyborów samorządowych Wojciech Prokocki, wówczas kandydat na burmistrza Bartoszyc, zorganizował konferencję prasową dotyczącą budowy drugiego mostu w Bartoszycach. W czasie konferencji dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkicjh w Olsztynie Waldemar Królikowski zapewniał, że przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 512 wraz z przeprawą mostową na rzece Łynie zostanie ogłoszony w ciągu kilku dni.

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym nie pojawiało się jednak przez kilka tygodni i to przekonało wielu naszych czytelników, że konferencja prasowa była jedynie pustą, wyborczą propagandą.

W naszej redakcji rozdzwoniły się telefony, pisano do nas e-maile, kontaktowano się poprzez nasz profil na faceboooku. Niektórzy z czytelników interweniowali pisemnie w ZDW a kopie listów przesyłali nam. O przedłużającej się procedurze ogłaszania przetargu na dokumentację pisaliśmy w przedostatnim wydaniu naszego tygodnika. Wówczas tłumaczono nam, że w sprawie planowanej budowy i przebiegu przeprawy, jeden z mieszkańców ul. Poniatowskiego w Bartoszycach, piszący w imieniu mieszkańców, złożył protest.

- Przetarg zostanie ogłoszony tuż po rozpatrzeniu tego protestu - informował nas wówczas Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Ostatecznie przetarg ogłoszono. Ogłoszenie o zamówieniu publicznym polegającym na wykonaniu dokumentacji projektowej na: „Budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 512 wraz z budową przeprawy mostowej na rzece Łynie w miejscowości Bartoszyce” opublikowane zostało 27 grudnia, o czym poinformował nas Wojciech Prokocki - starosta bartoszycki.

Termin na wykonanie dokumentacji określony został na 18 miesięcy od dnia podpisania umowy z zastrzeżeniem, że w okresie do 3 miesięcy od tej daty wykonawca ma obowiązek opracować koncepcję projektową wraz z podaniem kosztów robót budowlanych. Termin rozstrzygnięcia zamówienia publicznego wskazany w ogłoszeniu to 4 lutego 2015 r.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Fragment ogłoszenia o zamówieniu publicznym.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jasne #1619777 | 88.220.*.* 29 gru 2014 20:22

  A ile projektów zrobił uprzedni burmistrz?? Ile z tego wykonał?? :D Odpowiedź okrągła jak jajko.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Komu zależy na tym moście??? #1619390 | 31.11.*.* 29 gru 2014 11:12

  Z punktu widzenia interesu miasta, most w proponowanym miejscu i kształcie jest zbędny, a wręcz szkodliwy!!! Wprowadzi bowiem dodatkowy ruch tranzytowy z drogi 512 do centrum miasta. Pogorszy więc jakość życia mieszkańców Bartoszyc, a kierowcom przejeżdżającym DW512 przez Bartoszyce wydłuży drogę. Odnoszę wrażenie, że zbędny z punktu widzenia tak interesu mieszkańców, jaki i inżynierii ruchu most, służyć ma wyłącznie zagospodarowaniu środków unijnych. Wiadomo nie od dziś, że im ten "miś" droższy, tym rodziny i znajomi nowego królika... wiadomo o co chodzi. Miastu potrzeba natomiast czegoś zupełnie innego, OBWODNICY w ciągu dróg krajowych. Obwodnica powinna brać początek na odejściu od drogi 57 w okolicy miejscowości Galiny, następnie przeciąć DK 51 na wysokości miejscowości Osieka (węzeł) i wejść w drogę 51 pomiędzy Jarkowem, a Łojdami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Zenek #1619296 | 88.220.*.* 29 gru 2014 09:13

   Mam nadzieję,że nowy burmistrz będzie bardzo skutecznie działać i sprawa budowy mostu zostanie przespieszona.A jeżeli chodzi o protesty mieszkańców to one były, są i zawsze będą przy jakiejkolwiek budowie w Polsce. Rozpatrując każdy negatywny wniosek budowa nowych obiektów przeciągałaby się w nieskończoność .

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec Bartoszyc #1618948 | 79.190.*.* 28 gru 2014 15:13

   a czemu przez mieszkających na ulicy Poniatowskiego Bartoszyce nie mogą miec drugiego mostu ??? Ta ulica była projektowana jako dojazdowa do mostu a nie parking !

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. Mieszkaniec przy ul. Poniatowskiego #1618826 | 88.220.*.* 28 gru 2014 11:34

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tylko dlaczego nikt nie pyta mieszkańców przy ul. Poniatowskiego i Zakola czy życzą sobie takiej pseudo obwodnicy w tej lokalizacji.

    Pokaż wszystkie komentarze (6)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5