Klub Bezpiecznego Puchatka w Wojciechach

2014-12-08 12:14:53 (ost. akt: 2014-12-08 12:21:08)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie szkoy w Wojciechach i ich rodzice wiedzą juz jak dbać o własne bezpieczeństwo. To efekty program,u edukacyjnego do jakiego szkoła przystąpiła. Podstawówka z Wojciech zdobyła też prawo posługiwania się certyfikatem "Klubu Bzpiecznego Puchatka".
Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach na początku roku szkolnego 2014/2015 przystąpili do „Klubu Bezpiecznego Puchatka” czyli programu edukacyjnego przygotowanego przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który pomógł dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole.

Cele programu to:
- Edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole.
- Wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.
- Edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami.
- Zwrócenie uwagi nauczycieli nauczania początkowego oraz dyrektorów szkół na konieczność edukowania dzieci w szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa.

Wychowawczyni klasy pierwszej realizowała program poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących bezpieczeństwa na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Po ich przeprowadzeniu przekazała uczniom i ich rodzicom pozostałe dostarczone materiały.

Uczniowie otrzymali książeczki „Zostań członkiem Klubu”, które miały im pomóc w poznaniu wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Rodzice natomiast otrzymali broszury informacyjne z radami, dotyczącymi bezpieczeństwa ich dzieci w domu, w szkole i w drodze do szkoły. Zawierały one najważniejsze tematy, które powinni podjąć w czasie rozmowy z dzieckiem o jego bezpieczeństwie w każdej sytuacji.

Podczas realizacji programu „Klub Bezpiecznego Puchatka” omówione zostały zasady bezpiecznej zabawy dzieci w domu i w szkole wraz z przykładami zabaw, które mogą być dla dzieci niebezpieczne.

Poruszona tematyka dotyczyła również bezpieczeństwa w Internecie, niebezpiecznych przedmiotów, kontaktów z nieznajomymi osobami. Dzieci uczyły się podstawowych zasad ruchu drogowego oraz reagowania w przypadku zagrożeń.

W listopadzie odwiedzili nas policjanci z Referatu Ruchu Drogowego w Bartoszycach. Przeprowadzili zajęcia, których celem było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, doskonalenie umiejętności przewidywania niebezpiecznych sytuacji w drodze do szkoły oraz rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowej.

25 listopada 2014 roku uczniowie klasy I wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, sprawdzającym wiedzę pierwszoklasistów. Głównym celem Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie było sprawdzenie wiedzy, ale jednocześnie przypomnienie zasad bezpieczeństwa.

Po przeprowadzeniu zajęć, obejrzeniu filmu na płycie CD, przyniesieniu wypełnionych przez dzieci książeczek oraz udziale szkoły w Teście Bezpieczeństwa, szkoła nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5