Wojciechy: Powstrzymaj pijanego kierowcę

2014-12-08 09:24:35 (ost. akt: 2014-12-08 09:32:54)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Można zatelefonować na policję zapisując wcześniej numer rejestracyjny. Czasem pomoże spuszczenie powietrza z opon samochodu. Znajomemu można odebrać kluczyki. Takie działania mogą komuś uratować życie, gdy pijany próbuje jechać samochodem. Mówiono o tym w szkole w Wojciechach.
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Jej głównym celem jest podniesienie poziomu świadomości polskiego społeczeństwa na temat wpływu alkoholu na organizm kierowcy oraz możliwych skutków jazdy po pijanemu.

Dzielnicowy asp. Rafał Słupianek podczas spotkania z rodzicami przekazał informacje na temat możliwych form interwencji wobec pijanych kierowców. Przekonywał do tego, aby reagować w sytuacji, w której nietrzeźwy kierowca zamierza kierować pojazdem.

Należy zadzwonić po policję i zapisać numer rejestracyjny. Czasami rozwiązaniem może być spuszczenie powietrza z kół, czy w przypadku znajomych osób - odebranie kluczyków.

Dzielnicowy podkreślał, że zareagowanie w sytuacji, gdy widzi się pijanego kierowcę należy traktować jako obywatelski obowiązek, ponieważ w ten sposób możemy uratować komuś życie lub zdrowie.

Na zakończenie spotkania rodzice otrzymali ulotki edukacyjne zakupione ze środków gminy Bartoszyce.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5