W niedzielę druga tura wyborów samorządowych

2014-11-27 13:56:14(ost. akt: 2014-11-27 14:24:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Mieszkańcy Bartoszyc, a także miast i gmin Bisztynek i Sępopol wezmą w niedzielę 30 listopada udział w drugiej turze wyborów samorządowych. Późnym wieczorem poznamy nazwiska osób, które wygrają głosowanie na burmistrzów.
Pierwsza tura tegorocznych wyborów samorządowych przyniosła rozstrzygnięcia w gminie Bartoszyce, gminie Górowo Iławeckie oraz w mieście Górowo Iławeckie. Tutaj nazwiska burmistrza i wójtów poznaliśmy już dwa tygodnie temu.

W niedzielę 30 listopada do urn znowu pójdą mieszkańcy Bartoszyc, a także miast i gmin Bisztynek i Sępopol. Dopiero druga tura rozstrzygnie, kto zdobędzie fotel w urzędzie.

Jak mówi Joanna Szydłowska, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Bartoszycach, wszystko jest już przygotowane do drugiej tury.

— W środę robiliśmy próbę i wszystko się udało. Mamy nadzieję, że tym razem nic złego się nie wydarzy. Jeśli jednak, uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z 26 listopada mówi, by w razie awarii niezwłocznie przystąpić do liczenia ręcznego — mówi Joanna Szydłowska.

Owe "zło" to oczywiście awaria systemu informatycznego zliczającego głosy w pierwszej turze. Przez to wyniki do sejmików województw podane były z kilkudniowym opóźnieniem, a niektórzy politycy krzyczeli o "manipulacji" lub wręcz "fałszowaniu" rezultatów.

Tak jak dwa tygodnie temu, tak i teraz lokale wyborcze będą czynne w godz. 7-21. Mieszkańcy otrzymają tylko jedną kartę, koloru różowego. Przy kandydacie, na którego będą chcieli oddać głos, będą musieli postawić krzyżyk.

Przypomnijmy, że w Bartoszycach o fotel burmistrza w drugiej turze powalczą Wojciech Prokocki (KWW Wojciecha Prokockiego) i Piotr Petrykowski (KWW SLD Lewica Razem).

W Bisztynku do drugiej tury weszli Marek Kazimierz Dominiak (KWW Wspólna Sprawa) oraz Zbigniew Filipczyk (KWW Niezależnych).

W Sępopolu 30 listopada zmierzą się Irena Wołosiuk (KW Prawo i Sprawiedliwość) i Grzegorz Mucha (KWW Blok Dla Ziemi Sępopolskiej).

kwk

Przygotowaliśmy dla Was kolejne wydanie "Gońca"!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyborca #1583217 | 46.170.*.* 28 lis 2014 14:57

  Bisztynek - Filipczyk Nr 1

  odpowiedz na ten komentarz

 2. emerytka #1583156 | 176.97.*.* 28 lis 2014 14:32

  CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie , zatrzymanie z podejrzeniem korupcji. Czy to nie pan Protas z PO rządzi tym urzędem ? Do poprzednich wyborów głosowałam na kandydatów tej partii, ale nigdy więcej na nich nie zagłosuję . Od dołu do góry nepotyzm, korupcja , układy, układziki i lekceważenie narodu. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach burmistrzem zostanie pan Pretrykowski, człowiek spoza układów. I niech zwolennicy pana Prokockiego nie straszą, że dwa lata będzie się uczył rządzenia, poprzedni burmistrzowie uczyli się dłużej i nic konkretnego dla Bartoszyc nie zrobili.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Entomolog #1582833 | 83.9.*.* 28 lis 2014 12:58

  Na mój nos czas Muchy dobiegł kresu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5