Czy znacie Grzegorza Kasdepke? Dzieci go poznały

2014-11-22 07:48:53 (ost. akt: 2014-11-21 21:00:53)

Autor zdjęcia: Ewa Emilianów

Dzieci ze szkoły w Krawczykach i szkół podstawowych z Bartoszyc miały wyjątkową okazję poznania pisarza Grzegorza Kasdepke. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach zroganizowano spotkanie pisarza z uczniami.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusz Korczaka w Krawczykach dobrze znają twórczość, dorobek pisarski i postać pisarza. Pracowały nad tym przez kilka tygodni w ramach programu” Cała Polska czyta dzieciom – Krawczyki też ” - drugi rok realizowany w naszej szkole. Teraz poznały go osobiście, uczestnicząc w spotkaniu autorskim przygotowanym przez panią Janinę Kozłowską i pracowników biblioteki.

Spotkanie odbyła się 18 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach przy ulicy Bema 23.

Uczestniczyły w nim klasy I-III naszej szkoły i dzieci ze szkół podstawowych w Bartoszycach.
- Było ciekawie, interesująco i niepowtarzalne - powiedział Adam Monkiewicz uczeń klasy III.

Pan Grzegorz, autor wielu bestsellerów, laureat licznych nagród i wyróżnień okazał się przemiłym, kontaktowym człowiekiem. Wprowadził, zabawny nastrój zabawy, nie ograniczając roli uczniów do słuchania. Zaczarował młodych „panów”’ i „panie” (bo tak się zwracał do uczniów) redaktorów, którzy prowadzą wywiad z... - no właśnie z Grzegorzem Kasdepke.

Uczniowie naszej szkoły znali wiele książek tego autora dlatego też pytali o inspiracje do powstania „Co to znaczy...”, ”Detektyw Pozytywka” i innych.

Szymom Nizio z klasy I zapytał o zarobki i materialną stronę zawodu pisarza. Okazało się, że nie jest źle. Warto być pisarzem, tylko trzeba mieć to coś.

Nasze dzieci zaskoczyły pana Kasdepke niespodzianką. Przygotowały pod okiem wychowawców Anny Andrzejczyk, Ewy Emilianów i Danuty Jeleńskej, ilustracje do poznanych książek autorstwa pana Grzegorza. Jego rolą było odgadnąć tytuł książki związanej z obrazkiem. Praca Kacpra Kupisa z klasy I zachwyciła i urzekła pisarza. Rozmawiał dwukrotnie z Kacprem. Namawiał go to rozwijania zdolności plastycznych.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Istniała również możliwość zakupu książek z dedykacją autora i uściskiem dłoni, no i oczywiście podziękowania.

- Uśmiech i radość dzieci było widać z daleka. Nie trzeba było pytać o wrażenia - powiedziała pani dyrektor szkoły Beata Szymko.

- Cieszy mnie fakt, iż dzieci na żywo mogły poznać tak poczytnego autora książek dla dzieci jakim jest Grzegorz Kasdepke. Miło, że trafił z Warszawy do Bartoszyc.


Nowe wydanie "Gońca", niemal w całości poświęcone wyborom samorządowym,
już w kioskach!


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czy znacie Grzegorza Kasdepke? #1615970 | 37.31.*.* 22 gru 2014 18:22

    nie znam go i nie chce znać.....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ku....wa #1569737 | 83.31.*.* 22 lis 2014 22:44

    Przed wczoraj pożar w powiecie ludzie stracili dom, wczoraj pożar w powiecie, wypadki chyba ze dwa , straż pożarna, pogotowie i policja jeździ jak opętane ratują ludzi i ich dobytek, a w poprawnie politycznej gazecie tylko pierdy, bąki i jaki pan Prokocki co jest the best. Parafrazując "A w gazecie polskiej, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Teksty niedobre... Bardzo niedobre tekstyi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje."

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5