Wojciechy. Jak zbudować ptasią stołówkę?

2014-11-20 14:55:54 (ost. akt: 2014-11-20 15:02:12)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie szkoły w Wojciechach wiedzą jak dokarmiać ptaki. Dowiedzieli się tego podczas specjalnego spotkania z Kingą Chodarą, specjalistką ds. ochrony lasu Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyło się spotkanie z Kingą Chodarą, specjalistką ds. ochrony lasu Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0–VI.

Tematem było dokarmianie zwierząt oraz zasady budowy ptasiej stołówki.

Pani Kinga opowiedziała o położeniu zwierząt w czasie zimy, która jest ciężką porą roku dla ptaków. Trudno im znaleźć cokolwiek do jedzenia podczas mrozów i obfitych opadów śniegu.

Nasze działania mogą uratować życie wielu zwierzętom. Aby były skuteczne, należy pamiętać o systematycznym dokarmianiu i odpowiednim doborze karmy. Powinny składać się na nią: nasiona roślin oleistych i zbóż, orzechy, dziko rosnące owoce oraz tłuszcze zwierzęce.

Mimo naszych dobrych chęci możemy wyrządzić krzywdę zwierzętom, jeśli będziemy dokarmiać je spleśniałym chlebem albo zepsutymi warzywami. Resztki tego rodzaju powodują choroby, a nierzadko też śmierć ptaków.

Jedną z metod dokarmiania jest przygotowanie karmnika i umieszczenie go w odpowiednim miejscu. Konstrukcja powinna chronić jedzenie przed atakami ze strony kotów i innych drapieżców oraz zawilgoceniem od śniegu i deszczu.

Trzeba również pamiętać o czyszczeniu go z odchodów i resztek jedzenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu si ę bakterii.

Na zakończenie pani Kinga przekazała nam prezent w postaci specjalnej karmy dla ptaków oraz zaproponowała udział w konkursie na wykonanie najpiękniejszego karmnika. Dziękujemy za spotkanie!

Teresa BryłaNowe wydanie "Gońca", niemal w całości poświęcone wyborom samorządowym, od piątku do kupienia.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5