Strażak ochotnik podpalił stodołę. Usłyszał zarzuty

2014-11-14 10:41:35 (ost. akt: 2014-11-14 13:14:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Kremski

Do policyjnego aresztu trafił 34-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce - strażak ochotnik. Jest podejrzany o podpalenie stodoły w Łabędniku. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia i przyznał się do winy. Na wniosek policjantów prokuratur poddał go policyjnemu dozorowi.
Do zdarzenia doszło 15 czerwca br. w Łabędniku. Policjanci pracowali na miejscu podpalenia stodoły. Podłożony ogień doprowadzić do całkowitego zniszczenia budynku..

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie w tej sprawie, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków. W kręgu osób podejrzanych był jeden z mieszkańców gminy Bartoszyce.

Funkcjonariusze przypuszczali, że to on może mieć związek z tym zdarzeniem. Kiedy nie mieli już wątpliwości, że to 34-latek celowo podłożył ogień, pojechali go zatrzymać.

Policjanci po przewiezieniu mężczyzny do komendy, przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia. Podejrzany nie kwestionował swojej winy i w trakcie składania wyjaśnień przyznał się do podpalenia stodoły.

Tłumaczył, że postąpił tak, aby wywołać akcję gaśniczą straży pożarnej. 34-latek podczas przesłuchania przyznał się też do popełnienia innych przestępstw.

Wczoraj na wniosek policjantów prokurator poddał go policyjnemu dozorowi. Do czasu rozprawy sądowej będzie cztery razy w tygodniu odwiedzał komendę policji.

Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Jak się dowiedzieliśmy z pomocą wlasnych źrodeł informacji podejrzanym w tej sprawie jest strażak ochotnik, który zapewne wkrótce zostanie usunięty z szeregóe OSP.


andAktualizacja z godz. 13:10:

Nowy "Goniec" już w kioskach!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5