Polsko-Ukraińska Współpraca Młodzieży w Bartoszycach

2014-10-21 07:27:46 (ost. akt: 2014-10-21 14:51:17)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

W dniach 12-18 października 2014 r. w pięknym dworku „Dębówko” odbyły się warsztaty międzynarodowe dla młodzieży z obwodu lwowskiego oraz powiatu bartoszyckiego i kętrzyńskiego.
Uczestnicy w interesujący sposób poznawali prawa i historię mniejszości narodowych w Polsce i na Ukrainie, zagłębiali się w tajniki pracy dziennikarskiej, uczyli się przygotowywać videoreportaże, wykorzystując telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne.

Spotkanie młodych Ukraińców i Polaków było okazją do wzajemnego poznawania się, prezentowania swoich regionów, kultury, tradycji.

Efektem projektu były, między innymi, wzruszające reportaże ze spotkań ze świadkami przesiedlenia w ramach tzw. Akcji „Wisła” w 1947 r.

Przedsięwzięcie edukacyjne przebiegało pod profesjonalną opieką trenerek pani Izy Lesik z Warszawy i Oleny Grabowskiej ze Lwowa w miłej atmosferze, którą stworzyli wszyscy uczestnicy warsztatów oraz właściciele dworku „Dębówko” państwo Jagoda i Jan Jeżewiczowie.

Projekt Fundacji Aktywnych Inicjatyw Rozwoju z Warszawy otrzymał finansowe wsparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Polsko-Ukraińska Współpraca Młodzieży”.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5