Tolko: Jesienny dzień seniora

2014-10-15 08:02:53 (ost. akt: 2014-10-15 08:10:49)

Autor zdjęcia: Dorota Kuźmicka

Dzień Seniora obchodzili emeryci i renciści w Tolko. Spotkanie uświetniły występy artystyczne młodych i starszych artystów.
Dnia 11 października w Tolko obchodzono uroczyście Dzień Seniora. Emeryci, renciści i zaproszeni goście spotkali się by spędzić ze sobą parę miłych godzin.

Swoją obecnością zaszczycili również: Jadwiga Gut – wójt Gminy Bartoszyce, Bogusław Miluski – z-ca Wójta, ks. Marek Wilk – proboszcz parafii Rodnowo, Wacław Kowalczyk – przewodniczący Rady Gminy Bartoszyce i zarazem prezes lokalnego KEiR oraz Andrzej Szarejko – sołtys sołectwa Tolko.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości i mocy serdecznych życzeń, które popłynęły z ust zaproszonych gości.

Program artystyczny rozpoczął występ Zespołu Śpiewaczego „Gala” z Galin, prowadzonego przez Siergieja Shelesta.

Na tę okoliczność scenkę satyryczną zaprezentowały dzieci z Tolko przygotowane przez Jolantę Wójcik. Następnie wystąpił zespół „Weselynka” z Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, któremu akompaniowała Natalia Shelest.

Występy bardzo się podobały, artyści otrzymali w podziękowaniu gromkie oklaski.

W dalszej części uroczystości przyszedł czas na „Wspomnień czar” czyli obejrzenie prezentacji przedstawiającej slajdy, w jaki sposób w Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko celebrowano święto seniorów w poprzednich latach.

Przyszedł też czas na serdeczne rozmowy przy poczęstunku oraz radosne, wspólne śpiewanie.
Spotkania emerytów i rencistów w Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko to już tradycja, a seniorzy to ludzie pełni wigoru i pogody ducha. Miło było więc spędzić wspólne sobotnie popołudnie.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5