"Vikcia" dwa razy strzeliła w Olsztynie, ale punktów brak

2014-10-11 17:55:37(ost. akt: 2014-10-11 18:08:53)
W 12. kolejce piłkarskiej IV ligi wyjazdowym rywalem Victorii Bartoszyce był kolejny beniaminek - Warmia Olsztyn.
Zanim Victoria tak na dobre "weszła" w mecz, przegrywała już 0:2. Wystarczyło osiem minut, by gospodarze dwa razy trafili do siatki Kamila Jaworskiego.

Przy czym nie były to akcje, po których gospodarze "rozklepali" obronę bartoszyczan, a raczej bramki, które w żargonie piłkarskim określa się mianem "z niczego".

W dalszej części pierwszej połowy Warmia stworzyła sobie jeszcze trzy świetne okazje, ale ani jednej nie wykorzystała.

Bramkę mogła strzelić także Victoria. Najpierw jednak Ernest Tucholski nie trafił czysto w piłkę, a potem uderzenie Kamila Krzemińskiego obrońcy wybili sprzed linii bramkowej.

W drugiej połowie bartoszyczanie zerwali się do ataków i dość szybko przed szansą na kontaktowego gola znowu stanął E. Tucholski. Tym razem z bliska trafił w słupek.

Udało mu się w końcu w 64. min, kiedy strzelił bramkę głową.

Wyrównać się jednak nie udało, ale też i klarownych szans bartoszyczanie sobie nie stworzyli. Za to Warmia mogła trafić po raz trzeci, jednak w dogodnych sytuacjach jej piłkarze strzelali wysoko ponad bramką.

W końcu olsztyniacy dopięli swego. W doliczonym czasie pokonali Jaworskiego strzałem zza pola karnego. Wynik ustalił Dacjusz Tucholski, który trafił do siatki Warmii głową.