Mammobus odwiedzi w październiku miasta powiatu bartoszyckiego

2014-09-17 09:40:23(ost. akt: 2014-09-17 09:49:23)

Autor zdjęcia: Organizator

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Podstawowym badaniem diagnostycznym umożliwiającym wykrycie raka piersi we wczesnym stadium jest mammografia. Mammobus w którym takie badanie można wykonać bezpłatnie odwiedzi wszystkie miasta powiatu bartoszyckiego.
Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – jednego z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Zachęcamy do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dobrą okazją do zgłoszenia się na badanie jest miesiąc walki z rakiem piersi. Takim miesiącem jest październik 2014 r.

Mammobus w którym będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne odwiedzi miasta powiatu bartoszyckiego w następujących terminach:

- Bartoszyce – 1–4 października na placu Bohaterów Westerplatte;
- Górowo Iławeckie – 21 października przy Ratuszu, Plac Ratuszowy 18;
- Sępopol – 21 października przy byłej Przychodni, Lipowa 1A;
- Bisztynek – 24 października przy Gimnazjum Publicznym, ul. kolejowa.

Programem wczesnego wykrywania raka piersi objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

opr. and

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5