Rockowa bitwa o Barcję w centrum miasta

2014-08-28 11:38:55 (ost. akt: 2014-08-28 11:44:13)
W sobotę 30 sierpnia na Placu Bohaterów Westerplatte pożegnamy wakacje w rockowych rytmach. Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na I Przegląd Zespołów Rockowych "Rock battle of Barcja". Początek o g. 13. Gwiazdą wieczoru będzie Vena Valley.
Do udziału w imprezie zgłosiło się 16 zespołów z terenu całej Polski (Gdynia, Białystok, Warszawa, Siedlce, Tczew, Olsztyn, Ostróda, Morąg, Kętrzyn oraz Bartoszyce). Na podstawie nadesłanych nagrań organizatorzy wybrali 10 zespołów.

— Z tym akurat mieliśmy nie lada problem. Wszystkie kapele reprezentowały bardzo wysoki poziom, którego nie powstydziłaby się niejeden zawodowy zespół – mówi Andrzej Wynar z BDK.

— Niestety, wśród wyłonionych zespołów nie znalazł się żaden z Bartoszyc. Dlatego zorganizowaliśmy dodatkowo internetowe głosowanie na "dziką kartę" wierząc, że "lokalny patriotyzm” nie zawiedzie — dodaje.

Walka była bardzo ostra i trwała przez tydzień. Z 6 zespołów, które o nią walczyły, na prowadzeniu na zmianę były grupy z Bartoszyc i Olsztyna. W międzyczasie dwa zespoły, które już były wśród "złotej dziesiątki", z powodów personalnych musiały wycofać swój udział.

Dzięki temu aż dwa zespoły z Bartoszyc i jeden z Olsztyna dostały się do konkursu. Ostatecznie "dziką kartę" zdobyła kapela From Dark Inside z Bartoszyc.

Początkowo konkurs miał mieć charakter lokalny i odbyć się w Bartoszyckim Domu Kultury, lecz w miarę napływania zgłoszeń zrodził się pomysł, aby festiwal zorganizować w plenerze i nie zamykać go w czterech ścianach. Tym bardziej, że będzie to przecież przedostatni dzień wakacji.

Zespoły powalczą o nagrody: pierwsze miejsce to 700 zł plus profesjonalna sesja zdjęciowa, za drugie miejsce przewidziano 500 zł, a za trzecie 300.

W komisji konkursowej zasiądzie trzech muzyków: Edyta Piskorz, Mirosław Baranowski, Wiesław Dudek oraz Jerzy Nowicki (TVK Bart-Sat) i Robert Lesiński (Radio Olsztyn).

Jednym z patronów medialnych imprezy jest "Goniec Bartoszycki".

Organizatorzy

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Już jutro w kioskach najnowsze, jak zwykle ciekawe, wydanie naszego tygodnika.
Polecamy!


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do piotr #1473654 | 178.36.*.* 31 sie 2014 14:47

  to bierz swoją gitare i graj a nie biadolisz kanapowy grajku

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. piotr #1472618 | 176.97.*.* 29 sie 2014 17:59

  Nasze miasto, Nasza impreza i aż dwa zespoły z naszego miasta! to jaja jakieś! Gdzie mało brakowało a nie byłoby żadnego. Co Wy robicie ludzie! Jeszcze się okaże co to za kapele z poza miasta oby nie disco polo!!!! Ośmieszacie się!!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5