Strażacki tydzień. NABÓR DO SŁUŻBY

2014-08-26 06:00:00(ost. akt: 2014-08-25 22:15:51)

Autor zdjęcia: Archiwum

W minionym tygodniu w interwencjach strażackich brało udział 88 strażaków z powiatu bartoszyckiego. Podobnie jak w każdym tygodniu likwidowali skutki kolizji drogowych, gasili pożary, chronili nas przed użądleniami owadów. Do 4 września także i Ty możesz złożyć dokumenty i wstąpić w szeregi straży pożarnej.
W ubiegłym tygodniu strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 17 razy. W 12. przypadkach były to tzw. miejscowe zagrożeniaa w 5. działania gaśnicze.

Działania gaśnicze dotyczyły pożarów suchych traw na nieużytkach, pożarów śmietników oraz pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

W zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń podejmowano działania związane były z likwidacją zagrożeń spowodowanych zagnieżdżeniem się owadów błonkoskrzydłych, zabezpieczeniu imprezy Herkus Cup 2014, działaniami podczas zdarzeń na drogach. Strażacy likwidowali m.in. skutki kolizji samochodu osobowego w Bukowcu 24 sierpnia oraz usuwali konar uniemożliwiający przejazd na drodze 1541N w pobliżu miejscowości Wajsnory.

Do dość nietypowego zdarzenia doszło w dniu 24 sierpnia ok. godz. 22.30 w Górowie Iławeckim, gdzie 3 zastępy strażaków zaangażowane były w działania związane ze zgłoszeniem próby samobójczej (na szczęście nieskutecznej).

Ogółem w minionym tygodniu uczestniczyło w działaniach 88 strażaków powiatu bartoszyckiego tj . 23 zastępy.

Informujemy wszystkich chętnych o rozpoczętym naborze kandydatów do służby przygotowawczej w systemie zmianowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Ostateczny termin składania dokumentów to 4 września 2014 do godz. 15.00

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie www.straz.bartoszyce.pl w zakładce "Nabór do służby".

st. kpt. Marek Wojczulanis
oficer prasowy KP PSP w Bartoszycach

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5