Brakuje krwi!!!

2014-07-10 10:24:38(ost. akt: 2014-07-10 10:45:57)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Terenowy Oddział Krwiodawstwa w Bartoszycach prosi o oddawanie krwi. Sprawa jest bardzo pilna! — Lato to okres, kiedy krwi brakuje najbardziej — mówi pielęgniarka Joanna Oziewicz.
Terenowy Oddział Krwiodawstwa w Bartoszycach zwraca się z prośbą do honorowych dawców oraz wszystkich chętnych do oddania krwi. Zrobić to można od poniedziałku do piątku w g. 8-11 w placówce, która mieści się w szpitalu przy ul. Wyszyńskiego.

Sprawa pilna!!! - krew dla ratowania życia.

— Potrzebujemy krwi każdej grupy. Lato to taki okres, kiedy brakuje jej najbardziej — tłumaczy Joanna Oziewicz, pielęgniarka oddziału krwiodawstwa w Bartoszycach.

Jak wygląda pobór krwi? Na początek każdy wypełnia ankietę dotyczącą stanu zdrowia. Następnie mierzy mu się ciśnienie i robi wykonuje badanie.

— Co ważne i o co ludzie często pytają, można oddawać krew biorąc leki na nadciśnienie i środki antykoncepcyjne — podkreśla Joanna Oziewicz.

Kiedy wszystko będzie w porządku, siadamy w fotelu i oddajemy 450 ml krwi. Trwa to przeważnie ok. 12-15 minut. Wcześniej warto zjeść porządny posiłek i, zwłaszcza teraz, w czasie upałów, nawadniać się.

Kiedy będzie już po wszystkim, na ochotników czekać będzie nie tylko satysfakcja z dobrego uczynku, ale też "firmowe" gadżety: koszulki, etui na telefony, czy breloczki.

Każdy otrzyma też zestaw czekolad na wzmocnienie oraz kawę lub herbatę.

kwk

Upały upałami, ale nie zapominajcie o nowym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Magda #1437080 | 79.184.*.* 12 lip 2014 13:18

  Zgadzam się z tym stwierdzeniem, że pozabierano przywileje..bo panstwo powinno dbać o tak dobrych ludzi, a państwo co??? tylko jeszcze patrzą z czego nas okroić żeby w rządzie mogli sobie pozwolić na różne gażety i przywileje..gdzie tu sprawiedliwość??? Zwykli ludzie mają dobre serce, ale jak patrzą na ten kraj to wszystkiego się odechciewa i zachęca do refleksji czy w tym państwie jest coś za darmo???? i czy warto mieć az tak dobre serce jak tego się nie docenia!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. palalela #1436678 | 178.36.*.* 11 lip 2014 20:55

  Oddałam krew na początku czerwca i pojawić się w oddziale mogę dopiero po wakacjach... Ale wszystkie zdrowe i pełnoletnie osoby zachęcam do podzielenia się czerwonym płynem... Nie dla dnia wolnego (sama z tego przywileju nie korzystam ze względów róznych), nie dla gadzetów czy zdjęcia w gazecie, ale tak z czystego serca i własnej satysfakcji. Bo mało co przebija świadomość, że być może uratowało się komuś życie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Krwiodawca #1435490 | 83.20.*.* 10 lip 2014 13:17

  Gratuluję Ci motywacji. Jeśli chcesz oddawać krew w zamian za przywileje to jej po prostu nie oddawaj. Ponieważ ja ją regularnie oddaję wiem i informuję cie uprzejmie, że niektóre z nich (tych przywilejów) jeszcze istnieją. Np. dzień wolny, odpisanie od padatku dochodowego. Więcej przywilejów mi nie potrzeba a i z tych mógłbym zrezygnować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Brakuje krwi!!! #1435435 | 46.205.*.* 10 lip 2014 12:31

  I co z tego? Najpierw pozabierano wszelkie przywileje honorowym dawcom, a teraz sie szuka frajerów? Niech sie decydenci troche ogarną, a nie alarmują w mediach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5