"Kochałam Cię dziś rano" - koncert na "sercu"

2014-07-08 13:46:25 (ost. akt: 2014-07-08 14:17:38)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Ballady Cohena, Janis Joplin oraz utwory własne w wykonaniu Eli Dębskiej można będzie usłyszeć w niedzielę 13 lipca o godz. 19 w Parku Elisabeth w Bartoszycach. Na koncert zaprasza Bartoszycki Dom Kultury.
Zapraszamy serdecznie na kolejny koncert organizowany przez Bartoszycki Dom Kultury w niezwykle klimatycznym miejscu jakim jest Park Elizabeth przy sercu.

Wspaniałe ballady Cohena, charyzmatyczne utwory Janis Joplin oraz własne utwory w wykonaniu Eli Dębskiej - aktorki, kompozytorki a przede wszystkim niepowtarzalnej polskiej piosenkarki.

Ela Dębska ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego.

Grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce.

Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno covery jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

W listopadzie 2012 r. ukazała się jej długo oczekiwana płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.

DOROBEK ARTYSTYCZNY: 2012 Płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the morning” - Ela Dębska, 2009 Płyta „Wolność znaczy Freedom” - M. Zembaty 2008 Singiel „Odeszła” – 1 miejsce na liście przebojów Radia Kraków 2005 Rola pielęgniarki w serialu „Pensjonat pod różą” - reż. M. Wojtyszko 2002 Podwójny album „Piosenki z trumienki” - M. Zembaty / E. Dębska 2002 Płyta „In My Secret… Live” - M. Zembaty / E. Dębska 1999 Piosenka do filmu „Jak narkotyk” oraz rola: Piosenkarka – reż. B. Sass 1998 Płyta „Zembaty STGS” 1998 Rola barmanki w teatrze TV „Disneyland” - reż. F. Zylber 1997 Piosenki do filmu „Prostytutki” oraz rola Discjockey – reż. E. Priwieziencew 1996 Rola blondyny w filmie „Złote runo” - reż. J. Kondratiuk 1995 Rola żony biznesmena w serialu „Sukces” - reż.K. Gruber 1994 Rola Olesi w filmie „Cudowne miejsce” - reż. J.J. Kolski 1993 Rola uczestniczki seansu narkotycznego w filmie „Wynajmę pokój” – reż. A.Titkow 1993 Ballady do filmu „Magneto”oraz podwójna rola: Linka i Woda – reż. J.J. Kolski 1993 Ballada do filmu „Jańcio Wodnik” - reż. J.J. Kolski 1992 Rola Julki w filmie „Pograbek” - reż. J.J.Kolski.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bdk

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bartoszycki Dom Kultury #1437774 13 lip 2014 10:38

    UWAGA !!! Szanowni Państwo, ze względu na złe warunki atmosferyczne jesteśmy zmuszeni do przełożenia koncertu. Koncert odbędzie się 27 lipca 2014r. o godz. 17:00 w Parku Elizabeth w Bartoszycach. Przepraszamy bardzo za zaistniałą sytuację.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Przydrożny Dąb #1434364 | 83.28.*.* 8 lip 2014 20:41

    Słuchając ballad Kanadyjskiego barda o wstrząsającym, hipnotyzującym głosie człowiek może się wzruszyć. Zawsze, od czasu kiedy poraz pierwszy w latach 80 usłyszałem ,, Bird on the Wire" wpadam w sentymentalny nastrój. Ciekawe jak poradzi sobie taka kruszyna z wykonaniem utworów takiego Mistrza. Zrobię wszystko by być na tym koncercie. Organizatorom serdecznie dziękuję. Jest mi smutno i płaczę :-(((

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5