Porażka Victorii w Wielbarku

2014-06-08 17:57:46(ost. akt: 2014-06-08 18:09:04)
Omulew Wielbark miała za sobą serię siedmiu meczów bez zwycięstwa, ale grając z Victorią Bartoszyce poprawiła sobie humory. Do zakończenia sezonu w IV lidze zostały trzy kolejki, a "Vikcia" wciąż jest w strefie spadkowej.
Przed meczem z Victorią drużyna Omulwii miała za sobą aż siedem spotkań bez zwycięstwa. Po raz ostatni piłkarze z Wielbarka po trzy punkty sięgnęli w połowie kwietnia. Przez fatalną serię znaleźli się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

No i już do przerwy Omulew prowadziła 2:0. W drugiej połowie Victoria najpierw strzeliła gola, który nie został uznany (choć ekipa gości miała wiele wątpliwości co do decyzji sędziego), a następnie do siatki trafił Przemysław Mazurek.

Ostatnie słowo należało jednak do rywali bartoszyczan. Omulew strzeliła trzeciego gola i ostatecznie wygrała 3:1.

Po 27 kolejkach Victoria zajmuje w tabeli 12. miejsce, czyli pierwsze w strefie spadkowej. Ma 32 pkt.

Przed nią znajdują się Mamry Giżycko i DKS Dobre Miasto, które mają o punkt więcej. Obie drużyny miały zagrać w ten weekend, ale ich mecz został przełożony na środę 11 czerwca.

Wygląda na to, że to spośród tych trzech drużyn wyłoniony zostanie ostatni spadkowicz, bo będący na 9. miejscu Warmiak Łukta ma już 37 pkt. O ile jednak oczywiście z ligi spadać będzie faktycznie pięć drużyn.

Do zakończenia sezonu zostały trzy kolejki. Victoria zagra w nich z Zatoką Braniewo (u siebie), Olimpia II Elbląg (na wyjeździe) i rezerwami Stomilu Olsztyn (w Bartoszycach).