Podpisano porozumienie w sprawie budowy drugiego mostu

2014-05-22 11:23:57 (ost. akt: 2014-05-22 11:40:43)
Od lewej: Stanisław Dubicki (przewodniczący Rady Miejskiej w Bartoszycach), Krzysztof Nałęcz (burmistrz Bartoszyc), Wojciech Prokocki (starosta powiatu), Jacek Protas (marszałek województwa)

Od lewej: Stanisław Dubicki (przewodniczący Rady Miejskiej w Bartoszycach), Krzysztof Nałęcz (burmistrz Bartoszyc), Wojciech Prokocki (starosta powiatu), Jacek Protas (marszałek województwa)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Marszałek województwa, starosta powiatu i burmistrz Bartoszyc podpisali porozumienie, które ma być pierwszym krokiem do budowy w mieście drugiego mostu rzece Łynie.
Podpisane porozumienie określa zasady współpracy przy budowie mostu i modernizacji drogi wojewódzkiej 512. Most miałby stanąć w przedłużeniu ulicy Poniatowskiego.

— Teraz będziemy trudzić się z dokumentacją techniczną, uzyskiwaniem odpowiednich pozwoleń — powiedział starosta powiatu Wojciech Prokocki.

Budowa mostu ma przebiegać w dwóch etapach. W latach 2014-2015 ma zostać opracowana dokumentacja techniczna wraz z pozwoleniem na budowę. To pozwoli złożyć wniosek o dofinansowanie z programu "Współpraca Transgraniczna Polska-Rosja 2014-2020".

Etap drugi to sama budowa mostu w latach 2015-2018. Wartość inwestycji szacowana jest na 30 mln zł. Miasto Bartoszyce i powiat przekażą po 3 mln zł, reszta pochodzić ma ze środków unijnych.

— Bartoszyce potrzebują drugiego mostu, choćby ze względu na bezpieczeństwo. Jednak ani powiat, ani miasto same sobie z tym nie poradzą — powiedział marszałek województwa Jacek Protas, który dodał, że jest absolutnym optymistą odnośnie realizacji tej inwestycji.

— Mam świadomość, że uczestniczyłem w historycznym akcie — powiedział burmistrz Bartoszyc Krzysztof Nałęcz. — Drugi most otwiera nam nowe możliwości inwestycyjne.

kwk


Więcej o porozumieniu i budowie mostu w najnowszym "Gońcu". Od piątku w kioskach i sklepach.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piter #1401979 | 88.156.*.* 24 maj 2014 07:51

  Dlaczego władze samorządowe manipulują społeczeństwem lokalnym?Powstały kilka lat temu plany obwodnicy naszego miasta - 4 warianty. Jednym z wariantów była budowa obwodnicy przez centrum miasta a co za tym idzie - powstania mostu przy ul. Poniatowskiego. Społeczeństwo było przeciw. Dobrze wiemy kto najbardziej lobbował ten projekt. Pytam się - co się stało że społeczeństwo zmieniło zdanie? Czyżby władze czekały na zaplanowany remont przęsła na obecnym moście - nieudolnie z premedytacją przeprowadzony w godzinach i terminie najmniej odpowiednim. Do tego włączyły się lokalne media w których pisano o korkach i ogromnym zagrożeniu życia bo karetka nie dojedzie itp. I tym sposobem społeczeństwo samo przyszło na kolanach do samorządowców z lamętem obudowę mostu. Nawet radni podjęła 100% uchwałę za budową mostu! Bo przecież gdyby zaglosował przeciw - to oznacza śmierć polityczną. Ludzie obudzcie się! Nie dajcie się manipulować!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. antauuu #1401686 | 31.61.*.* 23 maj 2014 18:54

   Won z poniatowskiego budujcie przez paderewskiego albo przez poligon

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Tomasz #1400741 | 178.183.*.* 22 maj 2014 17:59

   Pięknie i słusznie. Tylko... kilka wątpliwości. Panowie już pokazali, na co ich stać przez 7-8 i więcej lat REALNEJ władzy. Poza tym: 1. Czy projekt jest wpisany jako kluczowy, czy weźmie udział w konkursie (może wygrać, lub nie)? 2. Za kilka miesięcy jeżeli wyborcy uczciwie ocenią pracę samorządowców, może burmistrzem, starostą i marszałkiem mogą być inni ludzie. Nowe osoby mogą mieć inne priorytety. 3. Za rok (jeżeli wyborcy uczciwie ocenią pracę) może p. Sycz nie będzie już posłem. Gwarancją realizacji byłoby wpisanie projektu jako kluczowy lub / i zachowanie stołków przez obecnych włodarzy :) I to jest super. Już widzę obietnice wyborcze: "tylko my przypilnujemy budowy nowego mostu. Jak przyjdzie jakiś Tymiński, może projekt utrącić. Głosujcie tylko na nas!"

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. z #1400724 | 83.31.*.* 22 maj 2014 17:45

    Pan WP,pan KN się będą trudzić biedni spracowani ludzie,za te pieniądze mają zapychać od świtu do nocy dla nas mieszkańców ,a nie jęczęć że się będą trudzić

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   2. marcin #1400518 | 46.171.*.* 22 maj 2014 13:09

    cieszę się bo to kolejny sukces rzadzacej ekipy chwała im za to a i do wyborów sie przyda swoja droga most nie bedzie typowym tranzytem bo wbija sie w droge wojewódzką a jak ktos jedzie na granice to musi zajechac na gdańską

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (7)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5