Victoria wygrywa w Dobrym Mieście po samobójczym golu

2014-05-01 18:10:11(ost. akt: 2014-05-01 18:34:26)
Pod koniec meczu DKS rzucił się do ataków, w polu karnym było trochę gorąco, ale bramce Victorii tan naprawdę nie zagroził ani razu

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Piłkarze Victorii Bartoszyce kontynuują dobrą passę. W 22. kolejce IV ligi zrewanżowali się DKS Dobre Miasto za porażkę z pierwszej rundy i pokonali rywali na ich boisku.
Jedyny gol padł kilka minut przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę do własnej bramki skierował jeden z dobromiejskich piłkarzy.

Tym samym "Vikcia" zrewanżowała się rywalom za porażkę z pierwszej rundy, kiedy w Bartoszycach przegrała 1:2, choć prowadziła 1:0 i przez ponad godzinę grała w przewadze jednego zawodnika.

Mecz w Dobrym Mieście był z gatunku tych, w których wygrywa drużyna, która pierwsza strzeli gola. Oba zespoły nie stworzyły wielu okazji do zdobycia bramki.

DKS najgroźniejszy był w pierwszym kwadransie, kiedy miał dwie szanse, ale raz strzał jednego z piłkarzy poszybował wysoko ponad bramką, a kilka minut później piłka minimalnie minęła słupek.

Victoria także strzelała niewiele. W pierwszej połowie uderzeń było raptem kilka, ale żadne nie leciało w światło bramki. Drażniło trochę, że z trzech rzutów rożnych goście dwa razy wykopali piłkę poza linię końcową, a z dwóch rzutów wolnych w okolicy pola karnego uderzona piłka w sporej odległości mijała bramkę DKS.

Victoria zagrała jednak pewnie w środku pola i obronie, często przerywając ataki gospodarzy, a poza tym znowu "na czysto". Mecz z DKS-em to trzecie spotkanie z rzędu, w którym bartoszyczanie nie stracili bramki.

W następnej kolejce (10 maja) "Vikcia" zagra znowu na wyjeździe, tym razem w Węgorzewie. Vęgoria także borni się przed spadkiem, więc będzie to kolejne z kluczowych dla dolnych rejonów tabeli spotkań.

Dzięki wygranej w Dobrym Mieście Victoria ma 26 punktów (bramki 28:42). Dokończenie kolejki w sobotę i niedzielę.