Patriotyczne obchody świąt państwowych

2014-04-30 14:31:09 (ost. akt: 2014-04-30 15:03:45)
W obchodach zbliżających się świąt państwowych i rocznic wzięły udział m.in. przedszkolaki.

W obchodach zbliżających się świąt państwowych i rocznic wzięły udział m.in. przedszkolaki.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Obchody świąt państwowych i ważnych dla Polski rocznic zorganizowano 30 kwietnia 2014 r. na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach. Odbyła się defilada wojskowa i służb mundurowych oraz harcerzy i klasy mundurowej. Na placu zgromadzili się mieszkańcy Bartoszyc, młodzież i dzieci. Stanęły poczty sztandarowe.
- Gromadzimy się dziś na placu Bohaterów Westerplatte, aby wspominać dzieje naszego narodu - mówił starosta bartoszycki, Wojciech Prokocki, otwierając obchody świąt 1, 2 i 3 maja.

- Już jutro, 1 maja obchodzić będziemy 10 rocznicę naszej integracji z Unią Europejską. 2. maja, po raz dziesiąty obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i wreszcie 3 maja obchodzimy święto ustanowienia Konstytucji 3 Maja. W imieniu samorządów powiatu bartoszyckiego składam wszystkim obecnym na dzisiejszych uroczystościach życzenia wszelkiej pomyślności - mówił Wojciech Prokocki.

Uroczystościom przypatrywały się delegacje dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół powiatu Bartoszyckiego oraz dość duża liczba mieszkańców, którą na plac przyciągnęły dźwięki marszowej muzyki w wykonaniu orkiestry wojskowej z Giżycka.

Na placu, na uroczystej zbiórce zgromadziły się pododdziały wojskowe oraz policji, poczet z proporcem Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby leśnej, harcerzy i klasy mundurowej z Górowa Iławeckiego. Wzięły one udział w uroczystej defiladzie przed pocztami sztandarowymi organizacji kombatanckich, szkół, związków zawodowych i organizacji społecznych. Orkiestra zaprezentowała kilka utworów patriotyczno-wojskowych.

Samorządowcy rozdawali uczestnikom uroczystości flagi narodowe. Przebieg uroczystości pokazujemy w naszej galerii zdjęć poniżej.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pan Jan #1387285 | 176.97.*.* 2 maj 2014 20:25

  brawa, jesteśmy bardzo oryginalni, wszyscy świętują a my już po, komu w łeb strzelić za to?.....

  odpowiedz na ten komentarz

 2. 3maj sie #1386640 | 95.160.*.* 1 maj 2014 18:38

  obchody 1 Maja-30 kwietnia-tylko w BARTOSZYCACH!!! A co z tymi którzy pracują a chcieliby uczestniczyć w uroczystości? Służby mundurowe wolą chyba świętować 1 maja przy piwku i grilu! " KOCHAM" Bartoszyce

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5