Dzień z psychologią w szkole

2014-04-29 13:33:32 (ost. akt: 2014-04-29 13:39:23)

Autor zdjęcia: kaza

11 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach odbyły się warsztaty dla uczniów i rodziców , prowadzone przez Bartosza Karcza, psychologa i trenera ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.
Uczniowie klasy II WZB mieli okazję porozmawiać o seksualności młodzieży, pierwszoklasiści z technikum ekonomicznego odbyli spotkanie pod hasłem: „Idziemy na browara! Profilaktyka uzależnień”. Licealiści zaś wzięli udział w dyskusji na temat konfliktów i reagowania na nie. Bartosz Karcz opowiedział także o psychologii jako nauce i możliwościach pracy w tym zawodzie.

- Zajęcia poprowadzone były bardzo ciekawie . Uważam, że są bardzo potrzebne, ponieważ problem uzależnień jest dla nas wielkim zagrożeniem – mówi Marta Ochryń, uczennica I klasy technikum.

- Jedynym minusem tego spotkania było to, że trwało za krótko i nie mogliśmy szczegółowo przeanalizować każdego problemu – dodaje pierwszoklasistka, Milena Charchalis.

Temat budowania poprawnych relacji z nastolatkiem i zmian w jego ciele oraz psychice podjęli zaproszeni rodzice. Współgospodarzami tego spotkania była Rada Rodziców ZSP nr 2.

- Zajęcia były bardzo udane - ocenia pedagog, P. Agnieszka Wróblewska, pomysłodawczyni Dnia z Psychologią. –Uczniowie bardzo chętnie współpracowali z psychologiem, a rodzice w ankietach ewaluacyjnych ocenili zajęcia na piątki i szóstki.

Efektem tegorocznych dyskusji są pomysły kolejnych edycji spotkań, w których zapowiedzieli już udział i uczniowie, i rodzice.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Slwia #1385566 | 81.210.*.* 29 kwi 2014 22:28

    Przynajmniej coś się dzieje

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5