Spotkanie przedszkolaków z policjantami

2014-04-14 17:41:22 (ost. akt: 2014-04-14 17:47:45)

Autor zdjęcia: Przedszkole Gminne

W Przedszkolu Gminnym nr 1 w Bartoszycach przedszkolaki miały wyjątkową okazję poznać zawód policjanta. Było to poznawanie ciekawego zawodu rodziców oraz realizacja programu "Jestem przedszkolakiem i czuję się bezpiecznie".
Przedszkole Gminne Nr 1 w Bartoszycach odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Spotkanie odbyła sie 10 kwietnia i miało dwojaki charakter: z jednej strony w ramach organizowanych przez placówkę spotkań z rodzicami dzieci wykonującymi ciekawe zawody
a z drugiej miało na celu realizację programu profilaktycznego przedszkola "Jestem przedszkolakiem i czuję się bezpiecznie".

Policjanci w interesujący sposób przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na chodnikach, przechodzeniu przez jezdnię.

Ogromną atrakcją był przyprowadzony przez funkcjonariuszy pies, który posłużył policjantom w omawianiu sposobu zachowywania się w przypadku ataku psa.

Kluczowym elementem spotkania, który bez wątpienia przyniósł najwięcej radości, a zarazem wzbudził ogromne emocje, był pokaz radiowozu policyjnego, a także urządzeń z jakich policjanci korzystają podczas służby.

Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą samochodu, pokręcić nią, włączyć sygnały świetlne, co było dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem.

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi sprawiło dzieciom mnóstwo radości, a zarazem było prelekcją, dzięki której "Krasnale" i "Smerfy" mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i zawodu policjanta.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gmina

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5