Spotkanie z poezją Małgorzaty Mycio

2014-03-31 13:19:59 (ost. akt: 2014-03-31 13:26:20)
Poetka Małgorzata Mycio podpisująca swój tomik wierszy podczas spotkania w Piwnicy Artystycznej.

Poetka Małgorzata Mycio podpisująca swój tomik wierszy podczas spotkania w Piwnicy Artystycznej.

Autor zdjęcia: Anna Osowska

Małgorzata Mycio zabrała zebranych w Piwnicy Artystycznej w Bartoszycach w podróż po krainie rozterek, lęków i rozczarowań, by w końcu wspólnie z nimi w kolejnych strofach odnaleźć zachwyt, radość i miłość. Autorka prezentowała swoją poezję.
Miło jest spędzić piątkowy wieczór w atmosferze poszukiwania własnych duchowych doznań, wsłuchując się w treści zawarte w wierszach tomiku „To moje” Małgorzaty Mycio.

Autorka zabrała nas w podróż po krainie rozterek, lęków i rozczarowań, by w końcu wspólnie z nami w kolejnych strofach odnaleźć zachwyt, radość i miłość. Zasłuchaliśmy się w poezje czytane przez autorkę oraz Piotra Petrykowskiego, prowadzącego spotkanie.

Szczególne wrażenie pozostawiła po sobie Edyta Bujnowska i jej interpretacja napisanego przed laty przez p. Małgorzatę utworu „Maj”. Za jej sprawą poczuliśmy się szesnastolatkami, którzy beztrosko igrają z życiem i starością. Rozmarzyliśmy się, zadumaliśmy, bo zbiorek „To moje”zmusza do refleksji, uruchomia wyobraźnię, a do tego zapewne niejeden z nas identyfikuje się z wierszem „Nadzieja”, żyjąc „Pomimo i na przekór”.

Wieczór uświetniły nastrojowe piosenki w wykonaniu gospodarza Piwnicy Artystycznej- Krzysztofa Kowalewskiego oraz dobrze zapowiadającej się wokalistki Anety Bujnowskiej. Najbardziej trafnym podsumowaniem wzruszającego spotkania z Małgorzatą Mycio i jej poezją jest wiersz „Wieczór” z prezentowanego tomiku. Dziękujemy p. Małgorzacie za jej wiersze i możliwość oderwania się od szarej codzienności.

Anna Osowska

Wieczór
Małgorzata Mycio

Jaki jesteś cudny wieczorze o zmierzchu?
Cudny ciszą migotania
Pierwszej gwiazdy na niebie,
Kruchością blasku księżyca w nowiu,
Lipową obietnicą miodowej słodyczy,
Cichością drzew w bezruchu zastygłych,
Zadumą traw po minionym dniu,
Szmerem wody w strumieniu.
Jaki jesteś cudowny wieczorze o zmierzchu.
Trwaj tak, trwaj.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5