"Paczka dla zwierzaczka" w szkole w Zydowie

2014-03-04 17:57:32 (ost. akt: 2014-03-04 18:06:11)
Uczestnicy akcji Paczka dla zwierzaczka.

Uczestnicy akcji Paczka dla zwierzaczka.

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie szkoły podstawowej w Żydowie od lat odbywa się akcja "Paczka dla zwierzaczka". To zimowa akcja polegająca na zebraniu i wyłożeniu w lesie pokarmu dla zwierząt.
Zima to trudny okres przetrwania dla zwierzyny. Pokarm zamarznięty, przysypany śniegiem. Niekiedy zwierzęta z tego powodu giną, bo mają trudności w zdobywaniu pokarmu. Oczekują pomocy człowieka.

W naszej szkole, jak co roku w lutym, uczniowie wraz z nauczycielami  ruszyli do lasu, aby zanieść nagromadzone jedzenie do paśników w przeprowadzonej akcji "Paczka dla zwierzaczka".

W wyprawie towarzyszył nam pracownik nadleśnictwa. W szkole odbywają się cykliczne spotkania z leśniczym, na których w prezentacjach multimedialnych pokazuje uczniom piękno otaczającej przyrody zimą i sposoby dokarmiania zwierząt.

Wokół szkoły dzieci rozmieszczają karmniki, nasypują przysmaki. Ptaszki bardzo chętnie i radośnie przylatują do swojej stołówki.

Uczniowie jesienią zbierają kasztany i żołędzie. Przynoszą siano, różne ziarna, marchewkę, buraki, ziemniaki, kukurydzę, kapustę.

Od wiosny do jesieni będziemy słuchać śpiewu ptaków. Podczas spacerów wśród drzew przebiegnie sarenka, kicnie
szaraczek.

DK

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5