Trener Victorii: po czerwonej kartce wszystko się posypało

2013-08-26 14:47:45 (ost. akt: 2013-08-26 15:02:44)
Marek Rabczuk, trener Victorii Bartoszyce

Marek Rabczuk, trener Victorii Bartoszyce

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

To był mecz kolejki w IV lidze, bo w Olsztynku zagrali lider (Victoria Bartoszyce) i wicelider (Olimpia) tabeli. Po spotkaniu dużo więcej powodów do radości mieli gospodarze. — Gdyby nie czerwona kartka, pewnie byśmy tego nie przegrali — mówi trener "Vikci" Marek Rabczuk.
Olimpia wygrała wysoko, aż 6:2. Jeszcze w drugiej połowie bartoszyczanie doprowadzili do remisu 2:2, nie wykorzystali dwóch dobrych okazji, ale po czerwonej kartce dla obrońcy Kamila Szajdy w 58. minucie gospodarze mieli ułatwione zadanie.

— Olimpia rzuciła się wtedy na nas. Wytrzymaliśmy z 10 minut, ale jak gospodarze strzelili na 3:2, chyba każdy już czuł, że w osłabieniu nie odrobimy straty. Wtedy wszystko się posypało i nie zdołaliśmy już zatrzymać piłkarzy z Olsztynka — powiedział trener Victorii Marek Rabczuk.

— Gdyby nie czerwona kartka, to podejrzewam, że byśmy tego meczu nie przegrali. Może też nie wygrali, ale punkt mogliśmy wywalczyć — dodał.

Kiedy dwa lata temu Marek Rabczuk zaczynał pracę w klubie z Bartoszyc w odstępie kilkunastu dni przegrał 1:4 z DKS Dobre Miasto i 1:5 z Orlętami Reszel. Później nikt już o tych wpadkach nie pamiętał, bo Victoria grała coraz lepiej i zajęła na koniec sezonu 2011/2012 3. miejsce.

— Doskonale pamiętam tamte spotkania. Porażka z Olsztynkiem nie powinna jakoś bardzo na nas wpłynąć. Bardziej boli sam wynik — powiedział Rabczuk.

— Gorzej, że po czerwonej kartce pauzować musi Kamil Szajda, a przecież kontuzje leczą bramkarz Kamil Jaworski oraz obrońcy Jan Kadziewicz i Marek Milczarek. Defensywa posypała nam się bardzo — dodał szkoleniowiec Victorii.

Najbliższa kolejka już w środę 28 sierpnia. Victoria podejmować będzie Pisę Barczewo (g. 17). Rywale w czterech dotychczasowych spotkaniach zdobyli 6 punktów.

Pisa wygrała z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie (4:2) oraz DKS Dobre Miasto (2:0), a przegrała z Olimpią Olsztynek (1:2) i Warmiakiem Łukta (0:2).

W tabeli Victoria zajmuje 3. miejsce (9 pkt, bramki 9:9), drużyna z Barczewa jest 6. (6, 7:6).

kwk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5