Kadetki z klubu karate odebrały powołania do reprezentacji Polski

2013-06-18 21:20:50 (ost. akt: 2013-06-18 21:52:16)
Trener Andrzej Litwin oraz dwie z trzech jego zawodniczek powołanych do kadry Polski na ME kadetek: Karolina Daszkiewicz (z lewej) i Adrianna Mrówka

Trener Andrzej Litwin oraz dwie z trzech jego zawodniczek powołanych do kadry Polski na ME kadetek: Karolina Daszkiewicz (z lewej) i Adrianna Mrówka

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Już wcześniej było wiadomo, że trzy zawodniczki Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate pojadą z reprezentacją Polski na mistrzostwa Europy kadetek. Teraz dziewczęta oficjalnie odebrały powołania oraz reprezentacyjne dresy.
Powołanie do reprezentacji w uprawianej przez siebie dyscyplinie to marzenie chyba każdego trenującego. Dlatego taki sukces jest szczególnie celebrowany w Bartoszyckim Klubie Kyokushin Karate.

W obecności swoich kolegów i koleżanek, przed wtorkowym treningiem 18 czerwca, powołania do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy kadetek odebrały Karolina Daszkiewicz i Adrianna Mrówka. Do tego obie otrzymały jeszcze dresy w biało-czerwonych barwach i z orzełkiem na piersi.

Powołanie dostała jeszcze Joanna Czerniewska, ale ponieważ nie mogła ona być na treningu, odebrał je jej brat Rafał. Czerniewska do kadry trafiła już w ubiegłym roku i podobną ceremonię przeżywała w październiku.

Później były jeszcze gratulacje od przedstawicielek Urzędu Miasta w Bartoszycach: zastępcy burmistrza Anety Mazur oraz Katarzyny Siry - pełnomocnika burmistrza ds. profilaktyki uzależnień i wieloletniego przyjaciela klubu karate.

Mistrzostwa Europy kadetów odbędą się w listopadzie w Rumunii, zaś przepustki dziewczęta z Bartoszyc zdobyły podczas turnieju kwalifikacyjnego w Ełku w lutym tego roku.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ted #1121310 | 46.204.*.* 21 cze 2013 23:21

  zapraszam owych niezorientowanych urzędników na Bieg z Gwiazdą,chciałbym zobaczyć jak się zaprezentują.Myślę,że i doświadczenia sportowego mogą nabrać....,choć myślę,że za późno!! Również proponuję wynagrodzenie urzędników proporcjonalne do kompetencji !!! pewnie ciężko by było !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. kontron #1119844 | 77.115.*.* 20 cze 2013 16:58

  Najgorsze w tym wszystkim jest to , że ci niezorientowani laicy odpowiedzialni za rozwój sportu biorą za to niemałe pieniądze Za tą całą sytuację odpowiedzialność ponosi Burmistrz , który będąc decydentem akceptuje taki stan rzeczy. Jak można nie znać wartości srebrnego medalu Mistrzostw Europy Nie chcę tego komentować

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. nick mason #1119646 | 212.160.*.* 20 cze 2013 13:21

  Paradoksalnie, najlepsze wyniki w tym roku osiągają ci, którym najbardziej ucięto pieniądze: karatecy i lekkoatleci. Oczywiście dobre wyniki nie wzięły się z dnia na dzień, tylko poprzez systematyczną pracę w poprzednich latach. To pokazuje, że oba kluby robiły i robią świetną robotę, a ludzie, którzy dzielą pieniądze na sport, kompletnie nie znają się na nim.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. kontron #1119151 | 95.40.*.* 19 cze 2013 22:04

  Gratulacje Co na to niezorientowani urzędnicy odpowiedzialni za sport z Burmistrzem na czele , o ile zamierzacie obciąć w przyszłym roku kwotę dotacji na tą sekcję Z tego co czytałem w prasie w bieżącym roku pomimo że sekcja posiadała w swoich szeregach wicemistrza europy Kozubowskiego to nizorientowany Burmistrz ograniczył dotację dla tej sekcji do minimum Paranoja

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5